Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hallottatok már az intuitív...

Hallottatok már az intuitív táplálkozásról? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon lehet róla többet olvasni: [link]

2017. febr. 7. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:

2 xcikket elolvastam, halvány fogalmam most már van róla. A szabályok miatt kicsit rugalmatlan és nem alkalmas mindenki számára, legalábbis nem az összes ponttal. Az alapállás azért szimpatikus, ez az életmódom alapja. Figyelek a testem jelzéseire, úgyhogy szembemegyek szinte az összes fogyókúrás elvvel, az értelmesebbjével is.


A leginkább kifogásolt pont az éhséggel kapcsolatos, bár elismerem, hogy sokaknak az is remekül működik. De van, akinek feltétlenül jó, ha akkor eszik, ha éhes. Van, aki soha nem éhes. Ha 3 napig nem eszik, akkor sem. Bizonyos étrendeken ez nem is ritka.


A nagy nedvességtartalmú ételek jóságába vetett hitem is minimális, s amikor egy ételt eészíben azért tartottak jónak, mert kevés kalória... Nos, nekem KELL kalóia, azzal működöm. Inkább a laktatás/kalória, fehérje/kalória érdekel. De mondom, teljesen OK, ha valakinek tökéletesen megfelelnek az írtak, csak ki ilyen, ki olyan. Biztos van, akinek számít pl. a nagy térfogat. Nekem nem, egy 2 kilós és egy 20 dekás ebéd is tökéletes lehet. Vizet úgyis iszom.

2017. febr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*cikket
2017. febr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem hangzik hülyeségnek, csak épp ez a blog nem valami lényegre törő. Nem fogok 50 cikket elolvasni, hogy megtudjam miről van szó pontosan. Alapvetően egyetértek azzal, hogy az embernek éreznie kell, hogy mennyi tápanyagra van szüksége. De ez szerintem akkor működik, ha a táplálék minősége is olyan, azaz minél közelebb áll a természetes ételekhez.
2017. febr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég jók a cikkek, tetszik, hogy előtérbe helyezi az ételek minőségét, tápanyagtartalmát, a főzés fontosságát (a feldolgozott ételekkel szemben), a változatos táplálkozást, és hogy figyeljünk oda az evésre, az ételek ránk tett hatására. Én is ezeket az alapelveket követem. Amit elolvastam, abban semmi kivetnivalót nem találtam.
2017. febr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A 3. hozzászólásra reagálnám, hogy ezen a blogon tényleg sok cikk van. Talán egy-két konkrét cikket kellett volna linkelnem.

Amúgy a Wikipédián is lehet róla olvasni. Itt: [link]

Talán itt jobban össze van szedve a lényeg.

2017. febr. 8. 11:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy újabb jól hangzó diétás módszer, ami semmi másban nem különbözik egy aktuális divatőrülettől. Annyira unalmas már ez...Van egy alapvető fizikai tényeken nyugvó állítás: ne zabálj és nem leszel kövér, vagy ha kövér vagy zabálj kevesebbet és lefogysz. Ez azért nem tűnik olyan nagyon bonyolult dolognak. Ezt csűri csavarja az egész világ, a módszerekkel, az ételekkel, a tápanyagokkal.Amúgy voltam egy dietetikus hölgy előadásán aki ilyen szemlélettel dolgozik "antidiéta" és az előadáson sem siekrült megértenem, hogy ez miben jó. Azt, hogy miben különbözik egy 160 g CH diétától azt értem, de számomra ilyen nesze semmi fogd meg jól-nak tűnt. Becsomagolunk valamit szép papírba és akkor eladjuk azt neked drágán, de benne nem nagyon van semmi.
jan. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!