Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Székrekedés a túlzott stressz...

Székrekedés a túlzott stressz miatt? (lent)

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta székrekedéssel küszködöm és mostanra rájöttem, a stressz miatt van, de semmit nem tudok tenni ellene. Voltam még régebb a családorvosomnál, aki diétát ajánlott, de nem segített sokat, akkor még nem jöttem rá, hogy a stressz miatt van. Megfigyeltem, hogy ha vakáción vagyok és nyugodtabb a környezetem, akkor tudok székelni, de csak 3 naponta kb. vagy ha minden reggel kávéval kezdem, de mostanában már akkor sem mindennap. Ha suliba kell menjek, egész héten nem tudok wc-re menni, max hétvégén 1 alkalommal, ritka mikor többször is. Emellett nem bírom abbahagyni a körömrágást, amit szintén a stressznek tulajdonítok. Mondjuk, amióta eszemet tudom, azóta rágom a körmöm, csak ideiglenesen tudtam abbahagyni pár hétig. Fogalmam nincs mi lehet velem és már az orvosomhoz is szégyenlek menni.Próbáltam jógázni, futni, edzeni, de nem segített. Egyébként nem vagyok "hájas", de a úgy érzem, folyamatosan meg vagyok puffadva és ha elengedem magam, akkor a hasam olyan gömbölyű, mint aki 3-4 hónapos terhes. Előre is köszönöm, hogy elolvastad!17/L

2017. febr. 15. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát stressztől inkább hasmenés szokott lenni.

Ha hazajössz a suliból, otthon miért nem megy a tojás ?

2017. febr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem az számít, hogy hányszor van székleted, hanem, hogy milyen.
2017. febr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom mért nem megy.. Egyébként meg számít az is hogy hányszor van, mert az nem normális, hogy heti egyszer tudok székelni és akkor is elég kemény.
2017. febr. 15. 21:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Több dologra oda kellene figyelned. Először is legfontosabb a megfelelő étrend, minél kevesebb cukros, lisztes, feldolgozott étel, sok zöldség, gyümölcs, megfelelő mennyiségű (nem sovány) hús, tojás, természetes zsírok. Érdemes lenne kúraszerűen probiotikumot szedned, egyél minél gyakrabban húslevest. Figyeld magad, milyen ételektől puffadsz, ezekkel légy óvatos (pl. tejtermékek, kinek mi). Csak akkor egyél, ha éhes vagy, de akkor rendes adagokat.

Ha érzed az ingert, ahogy lehet, menj el vécére, ne tartogasd. Otthon a vécén tegyél kis sámlit a lábad alá, kb. guggoló póz lenne az ideális. Igyál emésztést segítő gyógyteákat minden nap (éhgyomorra a legjobb), pl. gyömbér, borsmenta, kamilla, citromfű. Tanulj meg ellazulni, végezz légző- és meditációs gyakorlatokat (stressz és szorongás ellen nagyon jó). Ne ülj széken, amikor nem muszáj, inkább feküdj, térdelj, vagy ülj felhúzott lábbal.

2017. febr. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, azt olvastam , hogy azért van mert nem tudod magad elengedni se az életben , se ott lent. Nekem a kávé azért segít.
2017. febr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Megpróbálok étrendet változtatni és a teákat is! :)
2017. febr. 16. 16:03
 7/7 anonim válasza:

Nem tudom, hogy mennyire aktuális még a téma, de gondoltam leírom.

Nekem is pontosan ugyan ez volt a helyzet egészen fél évvel ezelőttig. Azóta nagyon sok mindent kipróbáltam, de leírom hogy mik váltak be a leginkább.


Elsősorban figyelj arra, hogy mennyit iszol. Napi legalább 1,5 liter víz. CSAK víz,nem cukrozott üdítő.


Egyél minden 2-3 órában, sosem annyit, hogy tele legyél.


Egyél könnyű ételeket.


Egyél almát.


Egyél aszalt gyümölcsöket.


Elalvás előtt 3-4 órával ne egyél.



VISZONT AMI A LEGFONTOSABB, ÉS LEGGYORSABB, LEGHATÁSOSABB EREDMÉNYT HOZTA: napi 100 gramm aszalt szilva.

Óriási, drasztikus változás már a legelső nap.

2017. márc. 1. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!