Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Proteinszelet esetleg más...

Cogitoergosum99 kérdése:

Proteinszelet esetleg más csodaszerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanában elég intenzíven elkezdtem edzeni (naponta kb 3 órákat)és a táplálkozásra is jobban odafigyelek, kevesebb kalória, több zöldség & gyümölcs stb., illetve rendszeresség. Viszont fogalmam sincs, hogy mennyi fehérjét stb. viszek be.

Feltűnt viszont, hogy edzés után, mindenki proteinszelettel illetve turmixokkal rohangál..


Kérdésem az lenne, hogy mire jók? Valóban hasznosak-e? És az én esetemben gondolkodjak-e el rajtuk?


Köszönöm! :)



2017. febr. 15. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha tudsz enni, feleslegesek.

Jobb, ha számolsz, illetve ha nem teszed, akkor esetleges lehet az eredmény.


Nekem a fehérjeturmix csak megterhelné a szervezetem, így is nehéz visszafogni a fehérje elszállását... Annak kell por, aki valamiért nem képes bevinni a szükséges fehérjemennyiséget. Vannak érdekes étrendek.

2017. febr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Naponta 3 órát nem lehet intenzíven edzeni, és nincs is értelme. Gondolom súlyzós edzésről van szó, ha fehérjéről kérdezel. 3-4-szer 1 óra bőven elég egy héten. Afelett csak hormonálisan gátolod a saját fejlődésed, és akár túledzheted magad, ami megint többet árt, mint használ.

A proteinszelet óriási átverés az ára miatt. A fehérjeporokról elültette a marketing a fejekben, hogy az valami létszükséglet az edzés után, holott semmi értelme normális étkezés mellett. Fejlődni akkor fogsz majd igazán, amikor tömeget növelsz, azaz többet eszel, mint amit elhasználsz, és edzés mellett növeled a testsúlyod.

2017. febr. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mostanában edzőteremben mindenki sapkában rohangál... attól még nincs értelme...
2017. febr. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm a válaszokat.


Első: Tudok enni igen, csak iskola mellett nagyon rendszertelenül, mert sokat utazom, mindig más időpontokban érek haza és ugye az utazás miatt nem is mindig a megfelelő tápanyagokat tudom magamhoz venni. Meg ugye hallja az ember, hogy napi három étkezés nem elég..


Második:Azért három óra, mert kardióval kezdek illetve zárók, anélkül nem tudok meglenni.


Harmadik: Latod, ha mindenki sapkában rohangálna, akk azt kérdeztem volna, hogy miért rohangál mindenki sapkában :)

2017. febr. 16. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!