Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges ételek elutasítása...

Egészséges ételek elutasítása ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Párom(férfi) folyamatosan ellenkezik az ellen, hogy egészségesebben étkezzünk.Ma is pl.sütöttem házi teljes kiőrlésű kenyeret, párom meg azért is elment a boltba fehérért mert abból sokat lehet enni áé az neki való mert fizikai munkát végez.Mindenbe önti a kristálycukrot, ha veszek mézet megeszi az 1 kg-osat pár nap alatt mert finom.A munkába csak kenyeret hajlandó vinni felvágottal, régebben főtt kaját is vitt, mostanában nem hajlandó azt se vinni.Felvágottat se vennék, de őt nem tudom róla lebeszélni.Veszi a kólát is, cukros üdítőket, chipszeket direkt.Mivel nem nagyon járt boltba azt gondoltam, hogyha nem veszem meg akkor nem is fog ilyeneket venni, erre most képes rá, hogy direkt elmenjen és megvegye.Nem tudom mit tegyek.

2017. febr. 24. 17:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vannak, akik szívesebben dugják a fejüket a homokba, genetikai hajlamra, kórokozókra vagy más külső okokra fogják a betegségeket, mivel ez kényelmesebb, nem kell áldozatokat hozni, szembesülni a hibáikkal. Nekik kár beszélni, úgyis csak ellenállásba ütközik az ember. A példamutatás viszont egy idő után sokkal hatásosabb, főleg, ha az eredménye hosszabb távon jobb egészség, fizikai és lelkiállapot, szebb test. Egy idő után (ha nem tudnak visszahúzni a régi megszokott életmódba), ez egy idő után megteszi a szükséges hatást, elgondolkodtatja őket, míg végül általában hajlandóak lesznek kisebb-nagyobb változtatásokra. Ennek be kell érnie, addig kár erőlködni, szerintem.
2017. febr. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!