Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségtelen, ha csak pépeset...

Egészségtelen, ha csak pépeset eszem?

Figyelt kérdés
A megszokott ételeimet fogyasztom, turmixolva.

2017. márc. 9. 23:14
 1/5 A kérdező kommentje:

Nekem az alábbiak jutottak eszembe, de nem értek ehhez.


1. Az étel darabossága rágásra késztet. Így kellő időt tölt a táplálék a szájüregben, "eljutnak az ízek az agyig", összekeveredik a falat a nyállal, elkezdődik az emésztés. A pépes étrend enélkül nem teljes értékű. Épp ezért így is elidőzök minden falaton, rágcsálom, nyelvvel keverem, élvezem az ízeket.


2. A speciális táplálkozási szokásokhoz való hozzászokás megnehezíthetheti az idegen közegben történő táplálkozást. Tehát ha otthon megszokom a pépes étrendet, akkor vendégségben, kórházban, étteremben zavaró lehet a hiánya. Ezért arra gondoltam, hogy minden nap eszek szilárdat is, és beiktatok heti egy nap, plusz havi egy hét hagyományos táplálkozást is. Különben szerintem úgy érezném magamat ha kórházba kerülnék, mint egy húsevő ember amikor vegáknál vendégeskedik.


3. Néhány ember lealacsonyítóan reagál a számára szokatlan/érthetetlen dolgokra, tehát ha valaki érzékeny az ilyesmire, akkor terhelő lehet a különc étkezés. Ez engem nem érint.


4. A test alkalmazkodik, a pépes étrend kényelmes, tehát a test elkényelmesedhet: gyengébbé válhatnak a fogak, talán a nyálkahártya is, nem tudom. Erre is a második pont megoldását alkalmaznám.


De tényleg nem értek ehhez, szóval kíváncsi lennék ki mit gondol. Vajon árt az egészségnek a pépes étrend?

2017. márc. 9. 23:40
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
Jah. Pépes kaja esetén nem kopik a fogad. Majd nézhetsz nagyokat hogyha a szemfogaid kiszúrják az állkapcsodat, mert nem koptatod.
2017. márc. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Erre megoldás lehet, ha ugyanúgy vágom, mint a körmömet. Ugye?


(Megjegyzés a naiv olvasóknak: csak poénkodunk.)

2017. márc. 10. 00:04
 4/5 anonim ***** válasza:
2#te milyen fajhoz tartozol? Az embernek nem nő a foga, hogy koptatni kelljen...
2017. márc. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A gyomrodnak segíted némileg a munkáját, a fogaidnak viszont több terhelés kellene, jól gondolod.

Bocsi, de belegondoltam, egyes ételek milyenek lehetnek turmixolva. Az rendben, hogy az íze ugyanolyan, de számomra az ételek természetes állaga is hozzájárul az élvezeti értékéhez, pl. a sült hús pépesen valahogy nem vonzana... de a krémleveseket imádom :)

2017. márc. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!