Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen az egészséges étrend?...

Milyen az egészséges étrend? Nem fogyókúrás, inkább csak egészséges, kiegyensúlyozott?

Figyelt kérdés
Paleot legyetek szívesek mellőzni, bocsi. Mit egyek milyen arányban, naponta hányszor? Ezzel kapcsolatban pedig a "6 után ne egyél" dolgot kérném kihagyni... Köszönöm.
2013. júl. 7. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Hús zöldségevés.

Nem paleo, hanem normál étkezés. Mit akarsz még? Bizonyos irányzatok nem egészen tisztázott okok miatt ajánlanak még cukorevést (vagy keményítőevést) gabonákkal, tejtermékeket. Ebben nem látom a rációt, logikát és így felborul a bélflórával együtt a kiegyensúlyozottság is.


Arányokról azt kell tudni, hogy senki sem tudja. Valószínűleg egyénre szabott hogy milyen arányok a legjobbak neked. Vannak erre is irányzatok, amik rengetek szénhidrátfogyasztásra fognának, de ezek ugye megint tudományosan alaptalan, meg nem indokolható elméletek.


Szinte bármilyen arányban lehet állati/növényi táplálékokat enni, mindre vannak jó példák hogy működik. Tehát olyan könnyű lenne jól csinálni.

2013. júl. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nézd, ha frusztrált vagy valami miatt nem muszáj válaszolni, relax. :)

Egyébként épp azért kérdeztem, mert hús-zöldség kicsit tág, mondjuk ide tartozik a rántott hús sült krumplival is... Vagy ez akkor rendben van, de a müzli tejjel a lehető legegészségtelenebb dolog?

Halvány elképzeléseim vannak arról, mi az, amit tényleg kéne ennem, nem szeretnék túlzásokba esni, kizárni olyasmit, ami hasznos, valami divatdiéta miatt, tényleg a kiegyensúlyozottság lenne a célom.

Minden esetre köszönöm a válaszod.

2013. júl. 7. 20:23
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Nézd, azt kérdezted, mi az egészséges és kiegyensúlyozott étrend, TaplalkozasHarcmuves pedig legjobb tudása és meggyőződése szerint adott egy teljesen normális választ. Ha emiatt kapálózol, az nem azt mutatja, hogy kettőtök közül ő a frusztrált.

Abban különösen igaza van, hogy nem lehet megmondani, hogy ezt és ekkor és ennyiszer egyél, nagyon egyénfüggő. Nincs öledbe hulló recept az egészséges étkezésre, kutakodj, figyeld a tested jelzéseit, jöjj rá, Neked mi a jó.

2013. júl. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy feltettem a kérdésemet, azt hittem, hogy ez az oldal erről szól. Igazából abból indultam ki, hogy ha csodaszer nincs is, de alapvető dolgok, amik nyomán elindulhatok igen. A frusztráltsága számomra a hangnemében nyilvánult meg, de priviben jelezte, hogy csak a stílusához tartozik. :) Nem kapálódzok semmi ellen, elfogadtam amit mondott, nyugodt hangnemben további instrukciót kértem, megköszöntem. Akkor most mi is a problémád? :)
2013. júl. 8. 18:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem nincs semmi problémám az egésszel, én tudom, nekem mit kell ennem, mások pedig úgy csinálják, ahogy nekik tetszik. Csak leírtam a véleményemet, mert én ilyen vagyok.
2013. júl. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!