Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Akkor most a szénhidráttól...

Akkor most a szénhidráttól hízunk, vagy a zsírtól?

Figyelt kérdés

lassan és biztosan kezdek áttérni a vegán, gluténmentes életmódra, így sokat olvasok a témában. a legtöbb vegán arra esküszik, hogy a szénhidrát az jó, az kell, attól nem hízunk, abból együnk a legtöbbet, éljen a banán. viszont máshol meg azt olvasom, hogy pont a (nagy mennyiségű) szénhidráttól hízunk és nem a zsírtól.

Mi az igazság?

Nyilván semmiből sem kell túlzottan nagy mennyiséget fogyasztani, de erre a kérdésre mi a válasz?



2017. ápr. 19. 14:27
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
46%

Az meg, hogy sosem voltál elhízva meg sosem volt magas a vérnyomásod egyéni szociális problémád... ne fogd már a jó genetikádat is az egyetemen tanult ismereteidre...

Ismerek olyat aki eleve hibás hormonháztartással született nem működik a pajzsmirigye és gyógyszerek nélkül hízik mindentől... nagyon ki van segítve vele, hogy egy könyvben leírják, hogy egy tökéletes világban egy tökéletes statisztikai adatokból összerakott embernek miből hány százalékot kell ennie... logikus ..

Na pont az ilyen "meggyőződések" miatt vagyok ilyenkor biztos a trollságodban... én tudod mit tanultam meg az "egyetemen" azt, hogy mennyi minden van, amit nem tudok még... és akkor jönnek a hozzád hasonlók akik mindent tudnak, mert egyetemre jártak :D kamu...

2017. ápr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
41%
12:21 Leírtam, hogy normáls, egészséges embernek "kell" így ennie, nem a hormonhibás egyénnek. Ez az egéyni szoc. probléma és nem az, hogy tudatosan táplálkozom, ezért egészséges vagyok. De persze, foghatod a genetikára is, történetesen msc-n molekuláris, immun- és mikrobiológia szakirányon voltam, ami a genetikát is magába foglalja, tehát pont le.szrom, hogy a kis idióták mindent az öröklődésre fognak, mert semmit sem értenek belőle csak a borsó öröklődését az általános iskolából. A permetezésről is tudnák 1-2 dolgot mondani, sőt a GMO-ról is, mert ezeket is kutattam, de felelsleges vitatkozni olyannal, akiben nem szorult egy csepnyi ész sem. Sajnos tele az oldal ilyenekkel, kitaláltak maguknak vmi "elméletet" és azt szajkózzk folyamatosan, tök fals infókkal akarják alátámasztani, ha vki leírja érvekkel az igazat, akkor egyőbl belekötnek, hogy na ennyit ér a mai egyetem (már várom, hogy a politkát és a CEU-t mikor hozod fel ennyi ésszel). GOndolom te vmi elhízott, egészségtelenül táplálkozó megmondó ember vagy, aki irigy arra, hogy másnak van egy kis esze és egészségtudata, és ez nem abban merül ki, hogy a nők lapja caféról tájékozódva paleo diétába kezd, meg névtelenül írogatva a fórumon szidja a permetezett gyümölcsöket, zöldségeket. Nem irigylem az ilyen emebreket, mert borzalmas keserű életük lehet
2017. ápr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
51%
Az a baj, hogy semmi "érvet" nem hoztál fel, csak bemásoltál valami gagyi szöveget egy "laikusoknak" írt biológia könyvből... mert te az a biológus vagy, aki laikusoknak írt biológiakönyveket olvasgatsz... és most neked ez az érv... a vitaalap... de én vagyok a megmondó ember...
2017. ápr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Amit leírtál az egy bullshit... és ezt látja mindenki csak te nem...

A vitánkhoz pedig semmi köze nem volt a veganságomnak... az a baj, te azt sem tudod miről vitáztunk...

Arról hogy nem létezik "normális egészséges" ember...

És a táplálkozás tudomány kutatásának pont semmi értelme nem lenne, ha azok a "tények" amiket te annak hiszel, valóban tények lennének...

16%tzs pedig mióta kövér te biológusok gyöngye? A 120/70es vérnyomásom pedig köszöni szépen jól érzi magát.

2017. ápr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
48%
Persze, a hozzá nem értő azt mondja vmire, hogy bullshit és az attól máris úgy van. Hát persze, meg ahogy megálmodtad. Egyébként: "15kg a hasamon meg a derekamon van úszógumiként" Erről ennyit
2017. ápr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Vagy talán 15 kg tartalék répát tartasz a kis hasitasidban, arra értetted az úszógumit? Az, hogy most nincs magas vérnyomásod, még nem jelenti, hogy egészségtelen életmód mellett ksőbb sem lesz, bár nem rád értettem a magas vérnyomásosat, de persze ez megint csak szövegértelmezési probléma. Mellékesen megjegyezve a hastájéki zsír szinte biztosan cukorbetegésget fog okozni, de persze nálad nem, hisz te ebben nem hiszel.
2017. ápr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"A vega életmódnak viszont a hátránya, hogy a hús nélkül nem viszel a szervezetbe elég aminosavakat és fehérjét, amik az izomzathoz elég fontos anyagok. "


A vegán életmódban is be lehet vinni bőven elég fehérjét, vannak teljes értékű növényi aminosavprofillal rendelkező források pl. hüvelyesek. 40-60g fehérje napi bevitele nem nagy kunszt, kb. 200g babból megvan, de sebaj. Fehérjéket nem lehet "bevinni", csak különálló aminosavakat, amiből felépíti a szervezet a saját aminosavprofilját. Ez egy óriási tévhit, hogy az ember a komplett fehérjéket veszi fel. Az állati és a növényi fehérjét is egyaránt aminosavakra bontjuk emésztés közben és felszívódásokkur kialakítjuk belőlük a saját fehérjéinket. Olyan, hogy fehérjét bevinni gyakorlatilag a szó szoros értelmében nem létezik...

2017. ápr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
hagyjad már, ő biológus és jobban tudja....
2017. ápr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!