Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A zsírtól vagy szénhidráttól...

A zsírtól vagy szénhidráttól kell jobban óvakodni a fogyókúrában?

Figyelt kérdés

2015. júl. 1. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Inkább szénhidrát.
2015. júl. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Duenna ***** válasza:
Szerintem mind a kettőtől. Viszont egyiket sem szabad kihagyni az étkezésből, mert a szervezetnek szüksége van mindkettőre (például vannak csak zsírban oldódó vitaminok), de egyikből sem szabad túl sokat enni.
2015. júl. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Genetika dönti el, hogy melyikre vagy érzékenyebb.

Mostanában a finomított szénhidrátokból van túl sok.

2015. júl. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amennyi zsír normális mennyiségű átlagos, nem direkt zsíros ételben van, annyi kábé kell is, nem érdemes elhagyni szerintem. Inkább a szénhidrát az, amiből túl egyszerű nagyon sokat enni, úgyhogy attól kell óvakodni.
2015. júl. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az inzulinra való hatása miatt a szénhidráttól...

Azonkívül a zsír esszenciális, a szénhidrát nem, tipikusan kevésbé is laktat (bár ez emberfüggő is), mégis ez utóbbiból eszünk rengeteget.

A viszonylag zsírdús, igen szénhidrátszegény étrend tipikusan jó látványos fogyáshoz, sokan automatikusan keveset esznek így, annyira kikapcsolja az éhségüket, hogy alig esznek szénhidrátot. S ez nem csak az éhségérzet, jól is működnek kevés evéssel, nem gyöngülnek el. Én nem vagyok ilyen szerencsés, de azért sokat segít, máshogy nem is tudok fogyni, mint szénhidrátszegényen, de úgy se könnyű, csak éppen tudok kalóriadeficitben enni egész napos jóllakottság mellett.


Bizonyos szénhidrátoktól a legtöbb ember azért nem óvakodik. Én pl. nagyon szeretem a zöldségeket. Nem eszem belőlük akármennyit, mert a szénhidrátkeretembe nem fér, de azért igyekszem ;)

2015. júl. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A zsírból is nagyon egyszerű sokat enni, ha az ember olyan. Én kvázi minimalizálom (olyan keveset használok belőle, amennyit csak bírok), csak így vagyok képes elég alacsonyan tartani. Amikor nem minimalizáltam, folyton 200g fölé ment, ahhoz pedig nem mozogtam eleget. Baj nincs azzal sem, nekem semmiképp. Csak a fehérjét és a szénhidrátot tudnám túlzásba vinni, a zsír bármeddig mehet, amíg elhasználom.
2015. júl. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy a szénhidrát. A zsíroknál pedig az nem mindegy, hogy telített vagy telítetlen zsírokból viszel be a szervezetedbe. Szóval csak azért, mert a szénhidrátot jobban vissza kell fogni nem jelenti azt, hogy az olajban tocsogó rántott zöldség jó választás.
2015. júl. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Való igaz, nem mindegy, milyen zsír... S a telítettek sem egyformák. Az én zsírbevitelem nagyobb része telített, de attól még egészséges. Az étrendem amúgyis jót tesz a koleszterinnek, a cikkek és sokak tapasztalata alapján, bár sokan nem nézik ki belőle.
2015. júl. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!