Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valaki segítene? Nem tudom,...

Valaki segítene? Nem tudom, hogy mi van a súlyommal (jó vagy rossz? ), illetve azt sem tudom, hogy hogyan kéne magam rávenni az ivásra.15/l

Figyelt kérdés

Az egész ott kezdődött, hogy az utóbbi napokban voltak ezek a bizonyos testtömeg indexes mérések.Nos, 51( én egyébként reggel, digitális mérleggel mértem 49 kilogrammot) kilogrammot mutatott az a kis mérő. Magasságom valahol a 164 és a 166 cm között mozog, ugyanis az orvos 164-et, a tanár 166-ot mért(tavaly szintén 166-ot). Szóval, ez a kis szerkezet kiadta, ezen adatok alapján, hogy 21 a testzsírszázalékom. A tanár azt mondta, hogy ez túlsúly, mert 20% alatt az ideális. Ez még rendben is van, elfogadtam. Néhány nappal később voltunk szoknyapróbán, ahol megijedtek, hogy mennyire vékony vagyok, és az osztályfőnököm azt mondta, hogy híznom kellene. Itt már kicsit kezdett zavarni a dolog.

Pénteken nem mentem iskolába( már hétfőn éreztem, hogy szédülök és fáj a fejem, de nem szenteltem rá nagy figyelmet), mert fájt a fejem. Az osztályfőnököm megkérdezte tegnap, hogy iszom-e napközben. Nem hazudtam, mondtam neki, hogy nem. Azt mondta, hogy ilyen időben legalább 1-1,5 liter vizet kéne innom az iskolában, és ha csütörtökig nem "javulok", akkor nem visz a kirándulásra.(Érthető, hisz ha rosszul lennék, vagy esetleg elájulnék, azzal elrontanám a kirandulást, bár még sosem ájultam el) Ma hoztam fél liter vizet, de mondta, hogy ez nem elég. Most már nagyon rosszul érzem magam emiatt. Nem bírom magam rávenni az ivásra.Az evéssel nem hiszem, hogy problémák lennének. Nem az osztálykirándulás zavar, hanem ez az egész.


2017. máj. 30. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem kell egyszerre inni. elég ha egy pohárnyi vizet iszol félóránként.

De még ez sem elég! Szedj rendszeresen vitamint és mozogj is!

2017. máj. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz vizet inni, igyál mást. Olyat, amit szeretsz. De igyál! Minden iskolai szünetet azzal kezdj, hogy megiszol legalább egy decit!
2017. máj. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2017. máj. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Igazából, nem a vízzel van a bajom, hanem az ivással. Nem szeretek inni, pedig muszáj.
2017. máj. 30. 21:20
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem kell szeretni. Inni kell. Addig örülj, míg nem orvos írja elő, mert az már az infúzió...
2017. máj. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
de ha sportolsz, igy ugyis inni fogsz :)
2017. máj. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Van egy Rottweilerem és egy Yorkshire terrierem, akikkel rengeteget sétálunk. :)
2017. máj. 30. 21:27
 8/12 anonim ***** válasza:

Túlsúlyos a tanár nénikéje, de nem te...


Inni valóban kell. Ahogy írták, nem szeretni kell (bár az előny), hanem inni. Én ezzel a hozzáállással sem akarok mindig vizet inni, de pezsgőtabletta, szóda, tea, leves, zöldség, gyümölcs is van a világon. A párom egyes napokon bő 1 liter vizet visz be csak a rizséből.


Furcsa, hogy nem érez mindenki szomjúságot. Én pusztán szomjúságérzetből iszom napi 2-4 litert...

2017. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1. A magasság/testsúly arányod teljesen jó.

2. Én azt olvastam, hogy nőknél 31%-ig átlagosnak mondható a testzsírszázalék, 20-25% között sportos alkatúakra jellemző, 20 alatt sportolókra. Ha 21% a testzsírszázalékod (ami egyáltalán nem biztos), akkor én inkább azt javasolnám, szedj fel még pár kilót, de semmiképpen se fogyj.

3. Én is akkora vagyok mint te, 1-1,5 liter vizet iszom egész nap, és egészséges vagyok, nem vagyok kiszáradva, a veséim is jól működnek. Ez 4-6 pohár víz. Ennél több nem megy még hőségben sem (nem izzadok sokat, és jól bírom a meleget), és nem hiszem, hogy lenne értelme erőltetni.

Neked azt javaslom, hogy lassan próbáld fentebb tornázni a vízfogyasztásodat. Mondjuk minden nap 1-2 pohárral többet, mint előtte. Az ofődnek magyarázd el, hogy nem megy hirtelen ekkora változás, de próbálkozol.

2017. máj. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. máj. 30. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!