Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukormentes étrend miképp...

Cukormentes étrend miképp valósítható meg a hétköznapi életben?

Figyelt kérdés

Hol érdemes vásárolni, miben nincs rejtett cukor, mire kell figyelni?


Mennyi idő, amíg hiányzik?


2017. jún. 17. 21:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én értem mire gondolsz, de ez a hozzáadott cukor is ugyanúgy része az étrendnek. Ez nem többletcukor vagy felesleg, ha erre gondolsz - valamennyi mindenféleképpen kell bele, nem az íze miatt nyilván. Mindazonáltal a cukor egyben tartósít is (próbáltál már marcipánt megrohasztani? Lehetetlen!), és hát őszintén, ennél csak károsabb tartósítószerek vannak, szóval ilyen szempontból még mindig a cukor a legjobb választás.
2017. júl. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Csori96 ***** válasza:
89%
Nem értem, miért erőlteted ezt a "cukor NAGYON fontos" témát. Egyáltalán nincs szükségünk finomított, hozzáadott cukorra.
2017. júl. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#12 nem hozzáadott cukorról beszélek, hanem egy alap cukormennyiségről, amire a szervezetnek szüksége van, egyszerűen azért, mert anélkül nem működik. Ennyi erővel azt is kérdezhetnéd, oxigénre mi szükségünk van...

Lehet hogy cukor nélkül tovább kibírod mint levegő nélkül, de ugyanúgy bele lehet halni a hiányába.

2017. júl. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Csori96 ***** válasza:
100%
Ha bármilyen szénhidrátot fogyasztunk, a szervezet úgyis lebontja egyszerű cukorrá. A kérdező tisztában van ezzel, és eredeti kérdésben sem az szerepelt, hogy miként valósítható meg a szénhidrátmentes étrend, mégis háromszor leírtad lényegében ugyanazt.
2017. júl. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Igen, valóban leírtam, mert a szervezet nem csak szőlőcukrot csinál a szénhidrátokból. Nyilván készít valamennyit, de van csomó egyéb vegyület is, amiből meg más termékek lesznek.

Ez az egyik. A másik meg, hogy ez kismillió dologtól függ, hogy a szervezet mennyi cukrot használ fel. Nincs egységes kotta, ami kivétel nélkül az összes emberre igaz volna. Az egyik embernek lehetséges elég az alap cukormennyiség, ami eredendően benne van az ételekben. Például egy irodai munkásnak. Egy átlag fizikai munkásnak az például édeskevés, és akkor a sportolókat, testépítőket még nem is említettem. Van persze, ami egységes - például, hogy a szervezet akkor is eléget nap 1300 kalóriát, ha egész nap csak alszol, mert a létfenntartás maga ennyit is felhasznál. Nyilván a járulékos cselekmények még több energiát igényelnek, tehát ehhez kell igazítani a cukorbevitelt. Itt most tökmindegy, milyen cukorról beszélünk, lehet az fruktóz, glükóz, szacharóz, laktóz, matróz, mert a szervezet úgyis szőlőcukrot gyárt belőle. Ha nagyon pontos értékeket akarsz arra vonatkozóan, hogy mennyi cukorra van szükséged, érdemes egy dietetikussal tanácskozni.

2017. júl. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

a "hetes" vagyok, 11 nap alatt a cukor elhagyásával lement 2,5 kiló (10 kiló felesleg van rajtam, 160/67-ről indultam)

igen, simán elkerülhető a cukor, és jó is - mint láthatod :)


szóval én úgy csinálom, hogy semmilyen kaját nem eszek meg, amiről tudom hogy cukor van benne (pl. mert elolvasom a címkét, vagy nincs címke, de tudom, hogy raknak cukrot bele = pékárú, gombócos fagyi, hamburgerzsemle, cézáröntet ... amit megvennél étterembe, arra nem írják rá, de ki lehet találni.


amibe nem lesz cukor (hozzáadott)

- natúr tejtermékek (tej, tejföl, kefír, natúrjoghurt, lágy és kemény sajtok, túró, cottage cheese, író...)

- zöldségek, gyümölcsök (aszaltgyümölcs nem!)

- extrudált kenyerek

- kukoricából készült pufi

- szalonna

- tojás

- vaj

- magvak (mogyoró, mandula, stb.stb)

- gabonapelyhek (műzlikeverék, amiben nincs aszaltgyümölcs, mert azokat többnyire kandirozzák)

- húsok, halak (húskészítmények - pl. vagdalthús konzerv már necces)

- tészták

- zöldség készítmények - pl. sűrített paradicsom, ételízesítő - persze csak ha az összetevőkben tényleg nem szerepel a cukor


és hát vannak kérdéses termékek, amiket használunk, de én azért ezen már nem akadok fent, inkább bevállalom ezt a kicsit: pl. zsemlemorzsa... (mert hogy simán lehet cukor is benne, ha mondjuk az alapanyag valami cukros pékárú volt)


csakis a címkére kell figyelni, meg a józan paraszti ésszel sejteni, hogy akár egy fagyitölcsérben, ostyában is lehet cukor - ilyenkor papírpohárba kell kérni a fagyit, vagy vinni kell dobozt. (de szerintem az odafigyelés mellett egy csipetnyi cukor nem fog betenni)


én bíztatlak, nekem ilyen brutálisan gyorsan ilyen rövid idő alatt még soha nem olvadtak a kilók (kivéve tiniként, egy szerelmi csalódáskor, de ez had ne legyen mérvadó) :)


hogy meddig hiányzott? lehet, hogy az elhatározás miatt, meg hogy jó kajákat ettem (hal vagy hús és zöldség, hal vagy hús és rizs, sok tojás, sok zöldség, sok tejtermék - és nagyon kevés gyümölcs, szinte inkább semmi) - talán egyáltalán nem. (pedig én nagy csoki, édességevő vagyok/voltam ám!)


vágj bele, és meglátod. szerintem a cukor generálja az egész cukor utáni vágyat, ha elvágod a történetet a cukor kizárásával ... ami nem bonyolult, csak egyszerűen NEM eszel olyat, amiben benne van a címke alapján, és bizonytalanság esetén pedig inkább nem eszed, veszed a terméket - szóval ha véget vetsz neki, akkor kábé 3 nap után már nem is érdekel a nasi.


ismerőseim, akik eddig cukorstoppot hirdettek, mind csak pozitív dolgokról számoltak be.

nem kell örökre lemondani persze a nasiról, de ha megtanulod kezelni a cukor dolgot, akkor tudni fogod kezelni az egy darab sütit is amit eléd raknak. (beleeszel, és nem biztos, hogy meg tudod majd enni az egészet) :)

2017. júl. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ugye lány / nő vagy?
2017. júl. 10. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!