Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen diabetikus ebédet...

Syd1985 kérdése:

Milyen diabetikus ebédet tudtok, olajban sütés és sütőhasználat nélkül?

Figyelt kérdés
Inzulinrezisztens vagyok, kifogytam a receptekből. Pici a lakás, a gázsütőt nem tudom ilyen melegben bekapcsolni, grillezős mikróm nincs. A férjemnek hányingere van az olajszagtól (rántott dolgok, palacsinta stb.). A kicsik nem eszik a nyers salátát (10 hós lány, 4 éves fiú). A turmixolás, pürésítés nem jó IR-ben. Szóval ki vagyok készülve. Lecsót, bolognait eszünk, néha pörköltet, vagy idényleveseket. Mit lehetne még?

2017. júl. 22. 20:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A zöldségek, magvak, gyümik, hüvelyesek tulajdonságait összeírni nagyon jó ötlet. Készíts egy listát melyik vitaminból és ásványi anyagból van sok miben és abból válogathatsz a napi menühöz.

Érdemes belegondolni hogy mennyi gabona és hüvelyes van amúgy amit az átlagember nem fogyaszt. Csak keress rá Google-ön hogy grains meg legumes és ámulj :) nagyon jó felfedezni ezeket mert nem csak finomak de rengeteg jó tulajdonságuk is van és nem drágák.

Én vashiányosan álltam át a vegán életmódra (kifejezetten erős tablettát szedtem), elhagytam a gyógyszert és természetes forrásból vittem be a vasat.

A tejtermékekkel vigyázni kell mert pont vasat és kálciumot vonnak el a szervezettől.

A D vitamin hiányát nem tudom megérteni hiszen napi egy óra napfény elég a szükséglet fedezésére.

Nem mész eleget napra?

A legtöbb vegán tej, tejtermék egyébként B12-vel és D vitaminnal valmint vassal is dúsított pl alpro termékek!

2017. júl. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Nem megyek eleget a napra, ez tény. De változtatni fogok rajta! :-) Köszönöm még egyszer a sok-sok segítséget, és főleg azt, hogy új megvilágításba helyezted a dolgokat. Most sok mindent kiírtam magamnak, hogy mit vegyek figyelembe az alapanyagok összeírásánál, a vasnál pedig az sem mindegy, hogy mit mivel eszünk. Szóval nincs más hátra, mint hogy készítsek egy alapos táblázatot magamnak, és odafigyelni arra, hogy szezonnak megfelelően, minél változatosabban étkezzek. Szeretnék meggyógyulni, de legalábbis tünetmentessé válni. Nem szeretném cukorbetegen élni a hátralévő napjaimat. Szóval köszönöm szépen még egyszer!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2017. júl. 24. 22:31
 13/13 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen részemről :) lazíts, legyetek sokat a szabadban a gyerekekkel és koncentrálj az egészségedre, lelki nyugalmadra! Minden jót!!
2017. júl. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!