Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha egyszerre túl sok édességet...

Ha egyszerre túl sok édességet eszek, attól kialakulhat cukorbetegség?

Figyelt kérdés
Nagyon ritkán eszem egészségtelen dolgokat, általában teljes kiőrlésű gabonákat eszem, rengeteg zöldséget, nagy salátákat gyömbérrel, olíva olajjal, csirkehússal, sajttal, még kenyeret se szoktam enni. Rendszeresen sportolok is, vékony vagyok, meg minden. De havonta (tuti a hormonok miatt, a havim előtt) rám tör a rettenetes édességroham, és küzdök ellene, de már többször előfordult, hogy ilyenkor magamba tömtem egy fél üveg házilekvárt, s melléje még mindenféle csokit, kekszet. Rá egy kis időre eléggé elszédültem, úgy éreztem hogy túl sok a cukor a szervezetemben, nagyon felpuffadtam, fájt a hasam, alig kaptam levegőt, úgy éreztem, el fogok ájulni, nagyon durva volt... Annyira megijedtem, megfogadtam, h többet soha nem csinálom, de legközelebb megint rám tört... De amúgy máskor szinte nem is eszem cukrot. Ilyen hirtelen rohamok utàn alakulhat ki cukorbetegség? 16/L

2017. aug. 4. 19:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem is a zsírbevitel az elsődleges rossz, mert az a szervezetben lévő koleszterin kb 20%-áért felelős, de a testszerte felhalmozódó koleszerin 80%-át a szénhidrátokból a máj által elraktározható zsírrá, lipoproteinné alakuló energia hordozó formája okozza.


vagyis a szénhidrátok a leginkább felelősek a zsírraktárak telítettségéért.


na meg a bőségesen felhasználton túli energia bvitel és a kevéske felhasználás, az egyre inkább ellustuló életmódunk okozza a baj másik oldalát. Jól írtad le. :)

2017. aug. 10. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Akkor tisztázzuk! A cukorbetegséget az inzulin rezisztencia okozza. A vérben lévő cukrot bizonyos sejtek(pl izom, zsírsejtek) csak inzulin jelenlétében tudják felvenni. Rezisztencia esetén ezek a sejtek nem tudják felvenni a cukrot s a vérben marad, ettől magas a vèrcukorszint. A sok zsír azért rossz, mert a zsírsejtek olyan hormont termelnek (leginkább túlsúlynál), amely inzulin rezisztenciát okoz. Ezèrt okoz az elhízás cukorbetegséget, illetve a túl sok szénhidrát is, mert ha valaki sok cukrot eszik sok inzulint kell termelnie a hasnyálmirigyének, es egy idő után a sejtek kevésbé lesznek érzékenyek a sok inzulinra
jan. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!