Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van ez és mit tehetek...

Miért van ez és mit tehetek ellene? /lent/

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok. Kiskorom óta túlsúlyos. Valamilyen szinten genetika, de tudom, hogy ez nem lehet kifogás. Anya már rengetegszer próbált segíteni abban, hogy tudjak fogyni. Voltam kórházban, ilyen megfigyelésen. Volt, hogy dietetikushoz mentünk. Ideig óráig tudtam is tartani a diétákat, de mindig vége lett valahogy. Egyszer magamtól bele kezdtem a 90 napos diétába (tudom, hülyeség volt).

Anya tavaly nyáron fogadott nekem személyi edzőt, akinek a segítségével 10kg-t fogytam 3 hónap alatt. Idén ugyanúgy járok hozzá, de még csak 2 kg-t fogytam, mert egyáltalán nem tartom az egészséges táplálkozást. Nagyon rossz dolog, de nem szeretek sportolni.

Egyik pillanatban elhatározom, hogy minden jó lesz, végig fogom csinálni az 1 óra kardiót, mikor odakerülök meg a 45 perchez is alig van kedvem, emiatt nem is csinálom lelkiismeretesen. Persze, ha az edzőm ott van velem, akkor csinálom rendesen.

Mire oda kerülök hogy eddzek, eltűnik a motivációm. Hallgattam már motivációs dalokat, hangfelvételeket, néztem már motivációs videókat, néztem képeket a példaképemről, gondoltam közben arra a fiúra, aki éppen tetszett, de egyszerűen nem megy.

Enni (sajnos) nagyon szeretek, imádom a gyorskaját, de a zöldségeket is. Nem tudok csak egészségesen táplálkozni, ez bizonyult be abból, hogy hányszor próbáltam már.

Tudom, minden fejben dől el, de nekem egyszerűen nem tud eldőlni. Tényleg rengeteg szellemi energiát beleöltem már ebbe, de semmi.

Mit tudok ezzel a helyzettel kezdeni?



2017. aug. 7. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt senki nem tudja helyetted elhatározni. Egyébként, ahogy írtad azt látom, hogy anyukád segít és támogat, de hogyan lesz vège a diétának? Ha a helyében lennék, nem vennék neked semmilyen egészségtelent, és ha megoldható akkor nem adnék pénzt úgy kajára, hogy egyedül dönthess mit veszel. Tudom, hogy kegyetlennek vagy dedósnak tűnik, de így kénytelen lennél betartani a diétát, és talán nagyobb motivációd lenne az edzéshez is. Nincsen barátod/barátnőd aki szivesen edzene veled? Úgy talán élvezetesebb lenne.
2017. aug. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy lesz vége a diétának, hogy nem bírom ki, hogy ne egyek olyat, amit nem lehet. Kolis vagyok, kapok pénzt minden héten és valahogy mindig kajára megy el legalább a fele. Nincs senki olyan jelenleg, aki volt az megunta.
2017. aug. 7. 18:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Ó értem, így persze nehezebb. Akkor azon kellene elgondolkodni, miért eszel ennyire sokat? Rosszul érzed magadat? Unatkozol? Aggódsz valamin? Azon kívűl, hogy nincs önkontrollod( bár vmennyi csak van ha egyszer már sikerült lefogyni 10 kgt) Ha túlsúlyos vagy, az az egészségedet is veszélyezteti, tehát érdeked lenne ezt valahogyan kontrollálni. Persze függ a mértèkètől is sokban. Félő, hogy csak valami "sokkhatás" változtatna ezen a hozzáállásodon. Esetleg rögzítsd írásban, hogy most milyen vagy (külső-belső egyaránt) és, hogy milyen szeretnél lenni, azután pedig írd le mi kell ahhoz hogy a mostani állapotból célba juss. Tedd ki a faladra, vagy olyan helyre ahol mindennap látod. Fokozatosabban próbálj kontrollt szerezni: nem tudom, milyen gyakran szoktál gyorskaját enni meg olyanokat amiket nem szabad, de határozd el, hogy ha mondjuk mindennap eszel a héten akkor legyen egy nap amikor nem eszel ilyeneket.
2017. aug. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem kell ennyire túlbonyolítani.

Olyan állóképességi sportot válassz, amit szeretsz, aztán abból, ami a csövön kifér. Futás, úszás, kerékpár. Ezek kalóriagyilkosok mind.

2017. aug. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

A súly szempontjából az se számít, ha nem eszel tiltottat, hisz a legremekebb étrenden is meghízhat az ember, mennyiség kérdése. Azért szerencsés esetben az nehezebb.


Kevés az infó, s persze alapvetően az kell, hogy elhatározd magad s ne csábulj el, de azért arra is tudok gondolni, hogy rossz az étrended. Túl sivár vagy nem hozzád illő. Itt vagyok pl. én, nekem a zsíros étrend és a sok édesség alap. S egészségtudatos is vagyok nem kicsit, úgyhogy szerintem egész jó az étrendem és sokat fogytam. Természetesen viszonylag sok zsírral és édességgel, de jókkal (cukorról szó se lehet, max. némi gyümölcs formájában vagy még jobb forrásból) :) Valami más típusú diétát azonnal otthagytam volna. Ma már elvben tudok édességszegényen enni, változik az ember, de ez nem különösebben fontos. Még ha valaki szerint rossz is édességet enni, az is beláthatja, hogy inkább egy egészségesebb életmód, mint a durván egészségtelen, mert feladjuk az egészet.


Úgyhogy én közelíteném az étrendet a saját ízlésemhez.


A mozgás nehéz ügy, ismerem a kedvetlenséget, de nekem nincs edzőm, ha nem veszem rá magam a súlyzózásra, senki nem fog... Enyhén érdekel, ez segít.

Nincs valami más mozgás, ami vonz? Pl. nincs az az isten, hogy én fussak 5 percet (tervben van, de átkozottul nehéz), de túrázni szeretek s 10-20-40 km alkalmi hegyi túra sokkal több kalóriát éget, mint 5 perc futás, amit amúgyis teljesen kihagyunk. A biciklizés is fekszik nekem, csak rövidebb távon.

Ideálisabb, ha vonz valami intenzívebb mozgás, persze. 1 óra kardió, életemben nem csináltam annyit egyszerre... Kevesebb is jó, főleg kezdetben, ha belejössz, majd emelhető, de engem is elriasztana a dolog. Csak én edzővel sem csinálnám, szerintem te hős vagy (én meg lusta hedonista, de jó korszakaimban nem kifejezetten mozgásszegény).

2017. aug. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#2

Igazából nem eszek sokat. Kb normális mennyiségűt. Vannak napok, amikor többet eszek, vannak amikor napi 2 almával is elvagyok.

Próbálkoztam azzal, hogy lefényképeztem magamat, kitettem olyan helyre, ahol minden nap látom, és ez erőt is adott a 2. napig. Utána az se tudott érdekelni.

Volt hogy elhatároztam, hogy csak heti 1 gyorskaja. 1 hónapig tudtam tartani sajnos. :(

#3

Sajnos futás kilőve, mert a súlyom miatt tönkretenné a térdeimet.

Anya régen rám erőltette a sportokat. Valószínűleg ebből is adódik, hogy egyáltalán nem szeretem az egyiket se. :/ (Tudom, kifogások blabla)

#4

Az étrendem mindig a cukor és szénhidrát elhagyásából állt. Szépen lassan vettem le az adagokat, de ez sem működött.

Feljebb említettem a sportokkal való kapcsolatom :/

2017. aug. 7. 21:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha megtanulod számolni a makro tápanyagokat, onnantól kezdve azt eszel amit cdak akarsz... az elején még grammra pontosan kell méregetni az alapanyagokat, de ha már több havi esetleg több éves tapasztalatod van, sok kajáról ránézésre relatív pontosan megmondod miből mennyi van benne...

Érdemes elolvasni a Sárga kapszula című ebookot.

Valamint a sportot szerintem ott dzúrod el, hogy olyat sportolsz, amit nem szeretsz... én pl capoeirázom, amit imádok, ki nem hagynék egy edzést, jó tásaság, jó sport... valamint bringázom, mindig mindenhová...

Régen én is jártam konditerembe, aztán hajtottam a kardio gépeket, meg csináltam a súlyzós edzéseket, de mivel halálra untam, természetes, hogy el-elmaradoztak az edzések...

30/L

2017. aug. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én ugyanennyi idősen, mint te most szintén kaptam pénzt kajára és a legrosszabbakat választottam. Híztam is majdnem 10 kg-t, duci lettem.

Aztán tudatosan elkerültem, edzettem, de mivel lusta dög vagyok, csak heti 1x úsztam. :)


Szerintem a gyors kaják elkerülésén van a hangsúly. A Meki, Burger, KFC , kínaik olyan ízfokozót és adalékanyagokat tartalmaz, ami függőséget okoz. Nem vicc! A többi kaját nem érzed tőle annyira finomnak.


Én azután fogytam le, hogy úgy ahogy van nemet mondtam a gyorskajáknak és elkezdtem megismerkedni a főzéssel, fűszerekkel és kalóriákat is számoltam. Most imádok főzni, sütni, 4 éve vegetáriánus vagyok és a mozgás is jobban megy. Mintha új testet kaptam volna.

2017. aug. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én azt tudom ajánlani, hogy főzz magadnak rendszeresen valami könnyűt és táplálót, hátha akkor kevésbé "sóvárogsz" majd a gyorskaja után. Próbálj ki más sportokat is, pl csapatsportokat, ott nagyon jó hangulat szokott lenni és észre sem veszed, hogy elment a másfél órás edzés. Ha nem szeretsz futni, menj el úszni. Főleg ilyen melegben jobban esik, plusz nem terheli a térded. Egyél sok-sok zöldséget, csinálj magadnak salátákat és inkább többször (5-6x) egyél kevesebbet. Remélem eléred a célod. Kitartás!!
2017. aug. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!