Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi egyszeri étkezésről mi a...

Napi egyszeri étkezésről mi a véleményetek? Lehet vele fogyni?

Figyelt kérdés

2017. aug. 9. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Borzalmas ötlet.
2017. aug. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mikor, miből, és mennyit eszel. Én egy időben este 9-től 11-ig ettem pörköltet kenyérrel, és sörrel. Az is egyszeri étkezés volt, de híztam tőle.
2017. aug. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
En is este gondoltam enni, de leginkabb csirket es zoldsegeket/gyumolcsoket csak egy keves szenhidrattal. Attol felek hogy lelassulna az anyagcserem.
2017. aug. 9. 14:01
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy ideig én is csináltam az időszakos böjtöt, semmit előnyét nem érzékeltem. A súlyom stagnált vele.

Nem igazán az étkezések számától függ, hogy fogysz-e. Nekem sokkal jobban bevált a többször keveset elv, és inkább lefekvés előtti órákban nem eszek már, akkor is csak egy túrót joghurttal. De alapvetően nem az étkezések száma a lényeg, csak úgy érdemes belőni, hogy kényelmes legyen, könnyű legyen beilleszteni a napirendedbe.

A fogyás lényege az, hogy kevesebbet egyél, mint amit elhasznál a tested. Ezt kevesebb tápanyaggal és/vagy mozgással lehet elérni.

2017. aug. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

Ha elég keveset eszel, akkor fogysz vele. Amúgy tökmindegy, hogyan osztod el, mikor eszel és mennyit, mindig az összbevitel s a kalóriaégetésed viszonya alapján fogysz. Én egy étkezésre mindig sokat eszem, különben éhezem, így nekem a kevés étkezés való (1 étkezés fölött szinte lehetetlen fogynom). De van, aki 8 óra alatt sem képes eleget enni. Nagyon egyéni ez.


Az időszakos böjtnek megvannak az előnyei, de nem való mindenkinek, pláne nem egyszeri evéssel. Nőknek sokszor nem jó tartósan, valahogy a hormonrendszerükkel kevésbé fér össze, nem tudom a részleteket. De egy gyorsabb fogyás erejéig sem tuti, hogy megfelel ilyen extrém stílusban.


Szerintem akkor egyél naponta egyszer, ha ez szinte természetesen jön számodra s nem éhezel meg evés után 23 óráig. Én valószínűleg gyermekkoromtól kezdve időszakosan böjtöltem, ha nem is minden egyes nap, de sokszor. Az életmódváltásom után 2 közeli étkezés lett számomra ideális, de napi 1 még nekem is kihívás. De biztos van, akinek nem.

Az erőltetést nem támogatom, bár a legtöbben belemennek abba is és sokan megszokják. Ő dolguk.


Az anyagcsere nem lassul napi egy evésnél, ha nem koplalsz. Ezt már alaposan kikuttaták és elég sokan tapasztaljuk (habár én csak nagyon röviden ettem napi egyszer, inkább beiktatok még pár falatot mondjuk 3 órával később. Van kivételes nap, de ez a tipikus évek óta. Az anyagcserém köszöni, ugyanúgy átlag fölötti gyors, mint valaha, ami szép tőle, tekintve, hogy alig mozgok és elmúltam 40, bár ez utóbbi genetika).

2017. aug. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! :)
2017. aug. 10. 10:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Az időszakos böjt nem = a napi egyszeri evéssel... alulevés és túlevési fázisokból áll, de allulevésnél is kell zöldséget gyümölcsöt enni...

A napi egyszeri evés egyszerű hülyeség.

2017. aug. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Itt minden mindig attól függ mekkora az adott személy napi energia igénye, és ha ezt 1 étkezéssel le lehet tudni akkor hajrá. Például valaki szabin van és egész nap a napon sütteti a fenekét, ott simán bevállalható a dolog. De ha valaki dolgozik és pláne fizikai munkát végez, cipekedik, lépcsőt jár ott necces.
2017. aug. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7: De, időszakos böjtben böjt és evési ablak van,. Böjtben nem eszünk. Sokszor meg van engedve az üres kávé, üres tea, nagyon toleránsak szerint 40 kcal zöldség vagy más apróság is belefér, de ennyi. Az nem böjt, ha folyton cukrokat eszik az ember.

A napi egyszeri evés nem hülyeség, sok embernek teljesen kiváló módszer a jóllakott, kellemes fogyásra. Sokaknak túl extrém már, jobb a sima időszakos böjt 16-20 órás böjttel, de csak mert valakinek pont ez esik jól... Persze tudom, hogy kár toleranciát várni az emberektől, úgyis csak az jó, amit ők hisznek.

Nem mindegy, hogy valaki erőltet egy egészségtelen dolgot vagy rájön, hogy neki ez az ideális életmód.

2017. aug. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Nekóstolgasss válasza:
Persze,hogy lehet! Mindegy hányszor eszel! Az a lényeg,hogy olyat egyél egész nap ami kevesebb kalória mint amit elégetsz egy nap.Ennyi.Én ha figyelek a kalória bevitelre havi 10 kilót is szoktam fogyni,ha hízlaló kaját eszek tök mindegy hogy egyszer vagy ugyanannyit 5 alkalomra elosztva akkor meg akár 10 kilót hízok ugyanannyi mozgással.Mindegy hányszor étkezel egy nagy,ha kalóriadúst eszel hízol ha kalóriaszegényt fogysz! Ennyi.
2019. jún. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!