Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 15 évesen sok vagy kevés az...

15 évesen sok vagy kevés az 50-55 kiló?

Figyelt kérdés
A húgom állandóan azt mondja magára, hogy kövér, pedig szerintem nem az. Engem meg érdekelne a véleményetek, hogy egy 155 cm magas, nem deszka lánynál jó az 55 kiló, vagy lehetne kicsit könnyebb az ő korában?

2017. aug. 11. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Már az előző kérdésedet is megválaszoltuk.

Lehetne vékonyabb is,de közöd nincs a kövérhez.

2017. aug. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
En is azt mondom,mit az1.
2017. aug. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A zsírtömeg kalkulátor ezen paraméterek figyelembevételével 25.5%-ot számolt ki (testzsírszázalék). Ez a túlsúly kategóriába tartozik. [link]
2017. aug. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sok
2017. aug. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Ez a centijéhet is függ, ilyenkor úgy tudod "megnézni", hogy a megfelelő-e a súlyod, hogy a centitből levonsz 100-at, 155-100= 55kg tehát 55-nek kell legyen ilyen korában, de ha már több akkor az sok :/

Én is ugyan ilyen magas vagyok és 45 kg

2017. aug. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A férfiaknál kell levonni 100-at, a nőknél 110-et.
2017. aug. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42-45 kg az ideális testsúly ebben a korban, ilyen magasságnál.
2017. aug. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem kell levonni semmit (ismerek olyan férfit, aki magasság-110-zel is kissé hájas. az izomtömeg számít, nem a nem s ő sokkal izmosabb most, fizikai munkásként, mint fiatalon. 15 éves lányoknál főleg kicsit más lehet a helyzet, mint egy felnőtt nőnél), ahogy nincs ideális súly sem, főleg nem így fixen.


Mindazonáltal szinte kizártnak tartom, hogy egy 15 éves kislány annyira izmos legyen, hogy pont jó legyen neki 55 kiló. Bizonyára akad rajta némi felesleg, de hogy ez mennyire áll neki jól s mekkora, azt így vakon nem lehet megmondani. Egy gyenge izomzatú emberkén tizensok kiló háj is lehet így, egy izmosabbon kevesebb s egy lánynak nem feltétlenül gond, ha nem szálkás. Lehet, hogy élőben azt mondanám, ne hízzon, ha nem zavarja, de ehhez elég sportosnak, izmosnak kell lennie (vagy bámulatosan jól eloszlania a feleslegnek, láttam már olyat is. de bizonyára annak is egészségesebb picit fogyni. nem rápörögni, csak jobb életmódra váltani s kicsit odafigyelni).

2017. aug. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Megnéztem az alábbi linket.. Ott tényleg túlsúlyt mutatott..

De megnéztem az "Ideális testsúly zóna és BMI kalkulátor" részt is és ott normálisat ír..

Most akkor mi van?

2017. aug. 11. 23:36
 10/10 anonim ***** válasza:
De az ideális testsúly és a testzsírszázalék nem ugyanaz. Az ideális testsúllyal az testsúly mérődik, nem veszi figyelembe, hogy ez a súly izmos testből vagy zsírosabb testből jön ki. Testzsírszázaléknál a zsír mennyiségét veszi figyelembe a kalkulátor.
2017. aug. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!