Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegetariánus napi étrendnek...

Vegetariánus napi étrendnek ez megfelel?

Figyelt kérdés
Reggelire ettem sajtot, túrót, olajbogyót, paradicsomot és paprikát, mellé pedig joghurtot ittam. Ebédre zöldséglevest, rántott szóját, lencsefőzeléket, sült paradicsomot és paprikát, rizst és egy kis sült krumplit (tényleg csak egy kicsit). Később majd még iszok egy gyümölcsturmixot.
2017. aug. 20. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Segitek vegetáriánus az nem más mint h nem fogyaszt semilyen álati eredetűt(feherje porban sem, gumicukorban a zselatint sem) kiveve tej tojas, igy aszem te is tudod a valaszt
2017. aug. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég egészségtelen vegetáriánus viszonylatban.

Nagyon sok a gyulladást keltő és egészségtelen tejtermék, sok a rántott, olajban sült dolog.


A gyümölcsök, zöldségek jók, de nem túl változatosak.


Összességében ez a napi étrend legalább olyan rossz, mint egy átlagos mindenevőé: vitaminokban, ásványi anyagokban jó, de sok benne zsír, koleszterin, kazein, laktóz.

2017. aug. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Lehet egy pár kérdésem? Miért egészségtelenek a tejtermékek? Én leginkább csak a fehérje miatt fogyasztom őket. Gondolom, akkor az sem változtat semmit, hogy nem bolti, hanem házi? A sült paradicsom és paprika meg egy kis olívaolajon sült. Az is problémás?

Mit kellene még beiktatnom, hogy egészségesebb legyen?

2017. aug. 20. 15:25
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

1. Fehérje alig van benük (kiv. túró)

2. A tejtermékek fő fehérjéje a kazein, azaz tejfehérje, ami gyulladáskeltő az emberi szervezet számára, hiszen felnőttként nincs rá szükségünk - nehéz feldolgozni 2-3 éves kor után.

3. A laktóz nagyon nehezen emészthető

4. A tejtermékek tele vannak antibiotikumokkal, vegyszerekkel a takarmányon át, hormonokkal (az anyatej természetes körülmények között is tartalmaz hormonokat).


Miért fogyasztod direkt fehérjebevitel céljából? Fehérje minden ételben van, a gyümölcsökben, zöldségekben is (1-5g/100g), az olajos magvakban, hüvelyesekben még több (10-25g/100g), a gabonákban sem rossz (3-10g/100g)

Egy átlagos felnőtt fehérjeigénye kb. 60 kilóhoz nem több, mint 50g fehérje egy nap, amit nagyon könnyű fedezni.


Tejtermékek helyett válassz növényi alternatívákat.


A paradicsom, paprika, ha sült (ez elkerülte a figyelmem), gyakorlatilag 0-át ér. Elsősorban a C vitamin magas bennük, ami hő hatására 2-3 perc alatt elpusztul. Tehát teljesen kiölöd a vitamintartalmát, mindegy milyen olajban sütöd, vagy olaj nélkül.


De az olajnál elsősorban a sült krumplira és az olajos szójára utaltam, ezeket sütőben is el lehet készíteni.


A gyümölcsöket, zöldségeket főleg nyersen érdemes fogyasztani. Nem minden vitamin hőre érzékeny amúgy, de a C vitamin pont az.

2017. aug. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat. Sokat segítettél.
2017. aug. 20. 15:35
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem jó :) Igen, a sült zöldségben igen kevés C-vitamin maradhat. És? A legtöbb tápanyag megmarad benne, nem értéktelen távolról sem :) Reggel pedig volt nyers zöldség, később nyers gyümölcs. Korrekt.

Én szóját nem ennék, de ennyi.

A tejtermékek közül pont a legjobbakat eszed, amikben alig van laktóz (már ha sokáig érlelt sajtról van szó), illetve a joghurtot, amiben szinte csak víz van, mindenesetre jobbára ártalmatlan, ez teljesen jól hangzik. Nem mintha a laktóz feltétlenül gond lenne mindenkinek. Ha nem bírod némelyik tejterméket, azt úgyis észreveszed, ha figyelsz.

Változatosan eszel, nyers dolgokat is, sok jó fehérjeforrásod van... Szerintem príma, de nyilván mindenkinek más a véleménye...

2017. aug. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!