Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha egy nap 1km-t sétálok,...

Ha egy nap 1km-t sétálok, kivéve hétvégén és többször túl eszem magam akkor hízhatok?

Figyelt kérdés
Le szeretnék kicsit fogyni, de nincs mérlegünk és a szüleim se engedik pedig anyámnál en koverebb vagyok.....
2017. szept. 30. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy nap 1km séta az semmi! Ha hajlamos vagy a hízásra akkor egyértelműen hízni fogsz.
2017. szept. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én napi 4-5 Km-t sétáltam régebben munkába és híztam. A sétával az a baj, hogy túl energiatakarékos.
2017. szept. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 10-13 km-t sétáltam tempósan hegyen, plusz teljesítménytúrák és híztam, ez merőben a kalóriaegyenlegen múlik.

Mérleg nem kell, a ruhán, centin is látszik, hízol-e.


A túlevéssel nem mondtál sokat. Ha kalóriatöbbletben leszel átlagban, hízol, de ez is trükkös dolog, mert csak mert +1000 kcalt eszel mindennap, még nem jelenti azt, hogy mást csinál a súlyod, mint előtte. Extrém eset, de van ilyen. A tényleges többlet számít.


Túlenni magadat viszont egészségtelen, feleslegesen terhelő. Ne tedd. Ha ezt a hozzáállást folytatod, esélyes, hogy egyre jobban elhízol s különféle problémáid lesznek.

(Mondom ezt én több évtized túlevéssel, szerintem elég erőssel, de természetesen tudom, hogy rosszul csináltam, most viszont okosabb vagyok.)

NÉHA túleheted magad, szinte mindenki azt teszi alkalmanként s a tested ezt még tudja kezelni, főleg, ha nem a legrosszabb ételekből eszed magad túl. De ne minden hétvégén csináld ezt...

2017. szept. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hittam munkatársaimnak ezért tettem alkalmazást a mobilra ami méri és 9-13km-t sétálunk futkározunk a raktárban naponta... és még így is tudtam hízni.
2017. okt. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző, miért ne? Kemény fizikai munkásként is elhízhat az ember. Nem vagyunk legelésző állatok, rövid idő alatt is sokat tudunk enni.

Nem is értem az ilyen kérdéseket. Csak mert az ember többet mozog, még nem feltétlenül fogy... 1 km séta pedig semmi se. Nem is tudom elképzelni, hogy valakinek annyi sincs egy nap, pedig biztosan vannak ilyenek.

2017. okt. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!