Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegetáriánus vagyok Ez baj?

Vegetáriánus vagyok Ez baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Vegetáriánus vagyok ugy másfél éve.

Ebbe csak az a gond hogy most vagyok 14 éves...

A szüléim egyetértetek velem ha én ezt akartam...probalok minél kevesebb teljet és toljast is enni de azokat még egyszer egszer megeszem....


Szoval lehet valami hiányom vagy iljesmi...?



2017. okt. 17. 17:40
1 2
 1/20 anonim válasza:
Nem hiszem hogy bármi bajod lesz ha nem eszed azokat de ha valami hiányod még is lenne szedj ételkiegészítőt. Ja és nem azért de 14 évesen jó lenne megtanulni helyesen írni (pl iLYesmi...)
2017. okt. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%

Korod nem jelent kockázati tényezőt, gyerekeknek is teljesen megfelelő a vegetáriánus/vegán étrend. Ha mélyebben érdekel olvasgass itt: [link]

[link]


Egyébiránt minden étrendet jól kell összeállítani, és nyilván ez alól a növényi étrend sem kivétel.

2017. okt. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
köszönöm... (sajnálom a helyesírást....sajnos én Romániábol vagyok és itt csak itthol beszélek/írók magyarul😔)
2017. okt. 17. 18:06
 4/20 A kérdező kommentje:
És még azt is hozzá kell tegyem hogy szintén másfél éve Bulimiás is vagyok ezzel már nagyobb gond lehet...de ez más téma🙂😕🙃
2017. okt. 17. 18:07
 5/20 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel baj. Általaban a husok rákkeltő ek...
2017. okt. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

A vegaság nem baj, az sem, ha már kevés állati terméket eszel, de ez utóbbi esetben tudd, mit csinálsz, nehogy hiányod legyen valamiből.


Mindenevőként is lehet hiányod, ha hiányosan táplálkozol. Minél több ételcsoportot kizársz, annál jobban oda kell figyelned, de sima vegánként azért még nem vészes, oly sokmindent ehetsz úgy s beviheted, amit kell (a B12-t kivéve, de azt lehet szedni), csak valamit érts hozzá, "ész nélkül" azért veszélyes lehet.


A bulímia viszont komoly betegség :( Az már egészen más s természetesen egészségtelen, jó lenne kilábalnod belőle...

2017. okt. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Hiányod helyesírási képességekből van, de abból nagyon...
2017. okt. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Hát a bulimia ...abbol már próbáltam....


Mint már mondtam sajnálom a helyesírást Romaniábol vagyok és itt csak itthol beszélek/írók mgyarul !!!

2017. okt. 18. 06:47
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem baj, de ne egyél kevesebb tojást, tejterméket, sőt, lehet, hogy pont több kellene.

Mielőtt még belevágnál a vegán étrendbe, javaslom, olvass sokat a vitaminokról, ásványi anyagokról, miben mennyi fehérje van. Vegánnak/vegetáriánusnak lenni nem egyenlő azzal, hogy nem eszel húst és egyebeket, viszont péksütin, oreón és egyéb szutykokon élsz. Majd akkor fogj bele, ha leküzdötted a bulímiát, rendeződött a testsúlyod (ha alultáplált vagy) és már nem vagy növésben/fejlődésben.

Statisztikák szerint az étkezési zavarosok kb. fele vegetáriánus vagy vegán, és korlátozó étrendek mellett lassabb a gyógyulás.

Bár hivatalosan nem bizonyított, hogy az állati eredetű élelmiszerek hiánya (az esetlegesen emiatt fellépő tápanyaghiány révén) milyen összefüggésben van a táplálkozási zavarok kialakulásával, mindenesetre elgondolkodtató.

2017. okt. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
42%
Egészség szempontjából pont az lenne a legjobb ha elhagyná a hormonos-antibiotikumos-szarokat!
2017. okt. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!