Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A lányom vegetáriánus lett!...

A lányom vegetáriánus lett! Nem támogatom de mivel etessem, hogy ne legyen baja?

Figyelt kérdés

Ebédet már nem is eszik mivel szinte nincs olyan étel amiben ne lenne hús. Hideget megoldja eszik sajtot, tojást de ez kevés fehérje.

Másrészt azóta ilyen illetlen is, ma vendégek voltak és ebédnél megkérdezték tőle kér e húst, mire azt felelte, hogy köszöni nem eszik állatot. Őszintén aggódom.


2017. aug. 26. 19:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Ha ez a legnagyobb illetlensége, akkor nincs baj. Ha sajtot, túrót, tojást eszik, tejet iszik, akkor nem lesz gond. Ezek mennyiségét növelni kell kicsit az eddigiekhez képest.
2017. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Ha változatosan, rendesen eszik, még nulla tudással sem lesz baja, gondolom, nekem sem volt. Mégis mi maradna ki?

Bár az, hogy csak húsos étel van, gond. Ne csak az legyen. Ha elég nagy, főzhet is, de te is ránthatsz zöldséget a hús mellé (ha tényleg komolyan veszi a dolgot, akkor előbb a zöldséget, gombát, sajtot friss zsírban).

Gyakrabban készíthetsz hüvelyes főzeléket, akár csak neki, 3 napra, ha ti többiek nem eszitek.


Én eszem tojást, sajtot, növényeket és ez nekem elég fehérje. Csak növényekből be tudnám vinni, állati termékekkel inkább nehéz nem elszállni... Ha a fehérjedús ételekre koncentrál az ember, akkor nem nehéz, ha alapból az lenne.


Mit szólnál, ha nyersvegán lenne? :D A vegaság annyira laza, rengeteg állati terméket ehet :)

2017. aug. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

1. MEnnyi idös a lányod? Mert ha már nagyobb, akkor készíthet magának olyasmit, amit nem tud enni. De ha nem eszik fött ételt, attól sem lesz semmi baja.


2. Nekd sem ártana, ha kicsit keresgetnél a húsmentes receptek közt, mert ha mindenben van hús van nálatok, akkor idövel emiatt lesztek betegek!

2017. aug. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%

"akkor idövel emiatt lesztek betegek!"


Ugyan miért?

2017. aug. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Keress utána, hogy miért nem egészséges a SOK hús fogyasztása! Meg annak, hogy a "gazdag" országokban miért csak egy-két nap van hús egy héten!
2017. aug. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Illetlen? Miért, mert nem akar húst enni? Én sem eszek, mert szarul vagyok tőle.


Egyébként zöldséggel, rizzsel, bulgur, köles, stb. Rakott dolgok, krémleves, csőben sült cuccok, rántott ez-az, lapcsánka, tésztafélék, főzelékek...


De én nem vesződnék dupla főzéssel, adnék neki pénzt, és segítenék elkészíteni a saját külön ebédjét.

2017. aug. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

Én sem támogatom a vegetarianizmust, de az se normális, ha egy család minden nap (pláne naponta többször!) húst eszik. A család többi tagjának is jót tenne, ha tartanátok húsmentes napokat. És itt nem tésztára meg krumplira gondolok elsősorban, hanem egyéb zöldségekre, főzelékekre, zöldségfasírtra, salátákra, levesekre, rakott zöldségekre, stb. Az internet tele van receptekkel. Attól lesz bajotok, ha ilyenek nincsenek legalább hetente kétszer! Használd ki, hogy a lányod etetése most motivál, és váltsatok életmódot mindannyian!

Ha a lány eszik tojást meg sajtot, akkor nem kell aggódnod a fehérjebevitel miatt.

2017. aug. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

Még az ősember sem evett minden nap húst. A paraszt őseink sem, akik sokkal több fizikai munkát végeztek, mint mi. Ők is tartották minimum a péntekenkénti hústilalmat, meg a 40 napos nagyböjtöt, meg az adventi böjtöt.

Soha, egyetlen civilizációban sem volt rá példa, hogy az ember minden nap húst egyen, mert arra gyorsan rámegy az egészsége, főleg ha nem éget el annyi kalóriát.

2017. aug. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A vendégeim voltak illetlenek, hogy beleszólnak más étkezésébe. A lányod illemtudóan válaszolt, légy büszke rá.

Főzz minden napra vegetáriánus ételt, akár 3 napi felbontásban is készíthetsz vagy lefagyaszthatod. A lányod egészsége a te felelősséged, kutya kötelességet gondoskodni róla.

Ha nem tud főzni és nem látod el neki megfelel egészséges étellel, amit el is tud fogyasztani, tehát húsmentes, az életét veszélyeztetés azzal, hogy nem kiegyensúlyozottan, egészségesen táplálod.

A PETA és rengeteg más szervezet oldala tele van receptekkel, válogass onnan! Vegyél esetleg egy vega szakácskönyvet is és próbálkozz a lányoddal együtt főzni.

2017. aug. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Semmi baja nem lesz a lányodnak, 13 évesen lettem vegetáriánus, ennek jó ideje már. 15 évet voltam lakto-ovo vegetáriánus aztán vegán lettem.

Az egészségem köszönöm, kiváló.

Persze ezt édesanyámnak is köszönhetem, aki mindig mellettem állt, gondoskodott rólam, főzött nekem, és megtanított engem is főzni, nem pedig egyszerűen ignorált és úgy gondolta egyek köretet!

Egyetértek azzal, hogy egy édesanyának az a dolga, hogy gondoskodjon a gyerekéről, el sem tudnám képzelni, hogy ha az én gyerekem akarna más étrendet követni mint én, hogy ne főznék rá, nem foglalkoznék vele!

Ennyire intoleráns egy édesanya hogy lehet?


Üljetek le ketten a lányoddal, keressetek jó, zöldségekben, hüvelyesekben, gabonákban gazdag vegetáriánus ételeket.

Tejtermékeket csak mértékkel adj neki, abból nem egészséges a túlzott fogyasztás.

Inkább hüvelyesekre alapozza a fehérjebevitelét. Nézz utána melyekben van jó minőségben, mennyiségben.

A húshoz hasonló mennyiségű a szejtán, tempeh, tofu fehérjetartalma, ezek nagyon finoman elkészíthetőek.


Egy embernek kb. 0,8-1g/testtömegkg fehérjére van szüksége, tehát egy 50 kilós embernek 40-50g fehérje kell egy nap. Fehérje mindenben van, a zöldségekben, gyümölcsökben, olajos magvakban, algákban, hüvelyesekben, tejtermékekben, tojásban, gabonafélékben, mindben eltérő arányban. A három említett ételcsoport nagyon gazdag ezekben,plusz bizonyos tejtermékek (túró pl.) Más tejtermékek,mint a tej nagyon szegények benne.


Jó fehérjeforrás pl. a quinoa (15/100g), bulgur(12g), vöröslencse (23g tehát pont mint bizonyos húsok), fekete bab (21g), tarka bab (23g), kukorica (9g), csicseriborsó (19g) lóbab (9g), amaránt (14g), köles (11g), zab (17g), chia (17g), tökmag (19g), lenmag (18g), szezámmag (18g), napraforgómag (21g), földimogyoró (26g), kesu (18g).


A legtöbb zöldség 1-3g fehérjét tartalmaz, a legtöbb gyümölcs szintén.


Ügyelj rá, hogy pl. ebédre főzz valami fehérjében gazdagot, ha ennyire aggódsz, nassolni pedig legyen mindig gyümölcs és olajos mag, így biztos nem lesz semmi baja.


Egyébként ha ez megnyugtat, a brit, kanadai és amerikai dietetikusok egyesülete szerint minden korosztálynak megfelelő egészséget nyújt nem csak a vegetáriánus, de a vegán étrend is.

2017. aug. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!