Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étkezési zavarral küzdöm, mit...

Étkezési zavarral küzdöm, mit egyek betegség idején?

Figyelt kérdés

A hétvégén eléggé megfáztam, ami miatt az utóbbi napokban semmi étvágyam nem volt, ha éhséget éreztem, akkor is két falat után hányingerem volt. Sajnos étkezési zavaros vagyok (EDNOS, ha ez bárkinek mond valamit), de próbálom leküzdeni a betegséget, csak most, hogy ennyire rosszul vagyok, nagyon nehéz. Hétvége óta megint fogytam szerintem, a lelkiismeret gyötör, hogy nem edzek és ennyit alszom.

Ma reggelire egy kis szelet kenyeret ettem sonkával, mustárral, uborkával, ebéd előtt ugyanezt, csak egy kicsivel több volt a kenyér. Ebédre zöldséglevest ettem, aztán másfél-két óra múlva rakott krumplit (kolbásszal). Vacsorára 2 tükörtojás volt, mellé uborkát, répát és kenyeret ettem, valamint egy ökörszemet baracklekvárral. Ezután még ittam egy Nutridrinket (ilyen proteines magas energiatartalmú tápszer-lötyi). De a vacsora után borzalmasan éreztem magam, a gyomrom annyira kitágult, mintha egy elefántbébit nyeltem volna le egészben. Szó szerint szédelegtem, bár lehet, hogy ez a náthától volt. Tudom, hogy ez nagyon sok, nem szoktam ennyit enni, sőt.

Az lenne a kérdésem, hogy mit kéne ennem, hogy ne érezzem magamat szarul? Tudom, hogy betegségkor nagyobb a szervezet energiaigénye, de vagy nem eszek semmit, vagy úgy érzem, majd' kidurranok.

Köszönöm előre is a segítséget mindenkitől!



2017. okt. 25. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ha le akarod küzdeni az EDNOS-t, akkor az elején ki kell bírni, hogy a kicsit több evéstől feszül a hasad es elefántbébinek érzed magad. De ez csak egy érzet, kívülröl egyáltalán nem látszik! És ez gyorsan csökken is, ahogy a gyomor megszokja, hogy újra normál adagokat kap. Viszont ha nem bírod ki, és csak annyit akarsz enni, amennyit az EDNOS "megenged", akkor nem gyógyulsz meg, hanem fogysz, fogysz. Ez nem a hosszú élet titka...
2017. okt. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a gyors és segítőkész válaszod, sok erőt ad.

Sajnos az a problémám, hogy tényleg rengeteget eszem néha, minden ok nélkül, szó szerint rosszullétig. Most viszont már az étkezés előtt hánynék (szerencsére nem tudok). Ezzel csak azt akarom mondani, hogy próbálkozom, de úgy érzem néha, nem tudok megbirkózni a fizikai fájdalommal. :(

2017. okt. 26. 09:30
 3/6 anonim ***** válasza:

"betegségkor nagyobb a szervezet energiaigénye"

Én nem így tudom. Betegség idején a szervezet a gyógyulással, kórokozók elleni küzdelemmel van elfoglalva, ezért szokott ilyenkor az ember étvágytalan lenni. Az emésztéshez energia kell. A gyógyuláshoz sok vitamin, ásványi anyag kell, tehát több gyümölcs, zöldség, könnyen emészthető ételek, gyógynövények, -teák, de nem kell sok kalória. Ha javul az étvágy, akkor lehet enni leveseket, tartalmasabb ételeket is, de nem érdemes rögtön sok étellel túlterhelni a gyomrot.

Tudom, neked más a helyzeted, nincs annyi tartalékod, mint egy egészséges embernek, és veszélyes lehet a tápanyaghiány. Én megkérdezném a dokidat, mi a teendő ilyenkor, erőltesd-e az evést.

Nekem nem tűnik soknak, amit ettél. Ha nehezen emészted meg az ételeket (olyan, mintha követ ettél volna), akkor inkább az lehet, hogy túl kevés a gyomorsavad, rossz az emésztésed. Almaecetes vagy citromleves víz, házi savanyú káposzta leve segíthet, és szedj probiotikumot.

2017. okt. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Valamelyik betegségekkel foglalkozó oldalon olvastam, hogy a szervezetnek több energiára van szüksége a vírusok, baktériumok legyőzésére, de lehet, hogy bullshit, nem értek hozzá, nem is akarok veszekedni.

Ma megyek orvoshoz, de nem tudom, felhozzam-e ezt, mivel elég... "szigorú", vagy nem is tudom, hogy fogalmazzak... Mindenesetre köszönöm a válaszod, sokat segítettél!

2017. okt. 26. 11:40
 5/6 anonim ***** válasza:

sóba-vízbe főtt burgonya, sok sötétre pirított kenyér, lágytojás, sok citromos tea igazi citrommal, és savanykásabb jonatán alma..


ez a legkíméletesebb.. esetleg erőleves, tojásleves..sertéssonka, csirkemellfilé-sonka.

2017. okt. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"a szervezetnek több energiára van szüksége a vírusok, baktériumok legyőzésére" - igen, de nem feltétlenül ételekből.

Nézd meg az állatokat, ők ösztönösen nem esznek semmit, ha betegek. Szerencsés esetben elég zsírraktárunk van (neked nem biztos), és sokat pihenünk/alszunk ilyenkor, spórolunk a energiánkkal (tehát edzés felejtős).

Egyél banánt, bogyós gyümölcsöket (mirelit), az előző által írt lágy tojás és erőleves (+benne főtt zöldségek, hús), párolt rizs, főtt krumpli is nagyon jó, hogy ne gyengülj le nagyon. Feldolgozott húsokat, bolti kenyeret, péksütiket, olajos magokat, növényi olajat, tejtermékeket nem ajánlom.

2017. okt. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!