Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez így nagyon nincs rendben?...

Ez így nagyon nincs rendben? A 38 kg nagyon rossz?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, 12 éves.

Kb.166 cm és 38kg.

Sajnos a rendszeres meleg ételre ebédenként nincs lehetőségem, így általában egész nap hideget eszek.

Az lenne a kérdésem hogy ezzel az alacsony testsúlyal egybefüggő lehet a kitülemkedő szemcsontom? És a menstruációm lehet hogy nem jön meg? (folyásom már van) És ez a súly már a betegesen vékomy kategóriába esik?



2017. nov. 12. 20:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

BMI kalkulátorban számolhatod ki.

Én kevesellem. Valahogy néha járj étterembe (én pl. bérlettel heti egyszer eszek bent de rendes friss meleg kaját). Amúgy a mensidet befolyásolja a súlyod.

(13/L, 165 cm)

2017. nov. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A magassagodhoz szeruntem legalabb egy 45-50 kg-nak kene lenned. Legalabb de igazabol meg akkor is vekonynak szamitanal.


Miert nem tudsz melegetelt enni? Ezen nem lehetne valahogy valtoztatni?


A szemcsontod leget hogy genetikailag ilyen es azt orokolted de igen az is lehet a sulyod miatt.


Lehetseges hogy a menstruaciod nem fog megjonni amig nem leszel kb 10 kg-mal tobb.

2017. nov. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát a kitüremkedő szemcsontnak lehet hozzá köze. Ha nem is kórosan sovány, de soványabb vagy, mint amilyennek kellene lenned. Ha hónapokon belül nem jön meg, akkor ahhoz nagy valószínűséggel köze van soványságodnak. Meg hát egyébként sem egészséges ha valaki vékony.

Amúgy megkérdezhetem, miért nem jutsz meleg ételhez?

2017. nov. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nagyon vékony vagy.166 cm-hez min.50 kg kéne.Miért nem jutsz meleg ételhez ?Mennyit eszel egy nap és mit ?
2017. nov. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Elnézést rosszul fogalmaztam, igazából eszek majdnem mindennap meleget, csak nem a legegészségesebb kajákat. Apám, anyám nagyon kevészer főz, így általában rendelünk. Köszönöm mindenkinek. ☺
2017. nov. 12. 21:18
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez kórosan sovány, tessék meleg kaját is enni, akár este, ha hazaértél!


Nem egészséges, ha a gyerekem lennél már vinnélek a kórházba.

2017. nov. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%

Sovány vagy nagyon.

Ám a menstruációd megjöhet akár 13-16 évesen is nem biztos hogy a sulyód miatt nem jön meg.

Tessék sokkat enni! Sok vitamin, szénhidráttal teli ételeket(kenyér, teszta stb)


Én 13/F vagyok ha számit, biologia szakos suliba járok :D

2017. nov. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Én 13 leszek,körülbelül 45,max 50 kg lehetek.Az osztálytársaim ugyanolyan vékonyak mint te,nekik se jön meg(akik "testesebbek" vagyunk azoknak már megjött).Egyél többet,és ne lassan.Ha lassabban eszel(vagy rágsz)akkor becsapod magadat,és előbb érzed azt hogy tele vagy.Én fogyni szeretnék,de a lustaság nagy úr :)
2017. nov. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Fehér Boglárka válasza:
Szia! Én 12 éves vagyok eszek rendesen 35 kg 165 cm es megjott a menstraciom! Szerintem ez normalis 12/L
2018. jan. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Azt úgy hívják hogy szegycsont...
2018. febr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!