Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek van értelme a...

Szerintetek van értelme a napi 5x étkezésnek?

Figyelt kérdés
Próbáltam már és nekem nem jött be. Ha többször eszek kevesebbet, állandóan éhes vagyok és még több időm is rámegy. Egyébként 2-szer szoktam étkezni egy nap, délelőtt közepe felé meg egyszer délután. Nem vagyok elhízva és nem is voltam soha.

2017. nov. 19. 17:43
 1/5 Metionin ***** válasza:
Nekem sem ment, ha kevesebbet eszek akkor nem lekom jól, ha meg normál mennyiséget, akkor meg nem bírok 5x enni. Nekem a napi 3 vált be.
2017. nov. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van, akinek van, van, akinek nem.

S az élet folyamán is változik a dolog. Régebben teljesen jó volt a napi 2 étkezés, csak fogyni nem tudtam vele, de most már borzalmasan rossz ötlet, a napi egy az ideális. Ez van, képtelen vagyok keveset enni egyszerre, akkor csak éhezem és nem tudok éhezni. Sokkal kényelmesebb és jobb így, szellemileg is meg minden. Nekem délután 3-kor van az első s egyben legfőbb étkezésem, 2-3 étkezésnél is így volt :) Ami működik és amúgysem tudnék változtatni rajta, ahhoz minek hozzányúlni? :)

Az egészségre is jó hatással van az időszakos böjt, már annál, akinek ez fekszik, hisz nem vagyunk egyformák.

2017. nov. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem se jon be. Ha nem vagyok ehes, keveset sem eszem. Napi 5x meg nem vagyok ehes. Nincs nekem rendszerezve, eszem ha ehes vagyok. :D
2017. nov. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem van, így érzem jól magam. Kinek mi :) A férjem is így eszik, néha csak 4x, de 3 túl kevés.


Én általában 8-9 körül reggelizek, 11 körül tízórai (gyümölcs vagy olajos mag, esetleg növényi joghurt), 13-14 óra körül ebéd (könnyű ételek pl. saláta, szendvics, wrap, stb.), 15-16-17 óra körül uzsonna ami ugyanaz mint a reggeli, 18-19-20 órakor attól függően mikor érek haza vacsora, ez a főtt étel.


Ha nem eszem tízórait vagy uzsonnát, akkor kopognak a szemeim mire a következő étkezésig érünk és farkaséhes vagyok.


60 kilós majdnem 180 centi magas vagyok amúgy.

2017. nov. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*uzsonna ugyanaz mint a tízórai :)
2017. nov. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!