Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 160 gr. CH diéta valóban...

160 gr. CH diéta valóban olcsó alapanyagokból - lehetséges?

Figyelt kérdés

Az, hogy kinek mi számít olcsónak, relatív.

Nekem a 189 Ft/1 kg-os kenyér, a 399 Ft/1 kg-os Parízes (Lidl), a 169 Ft/500 gr-os margarin ami még megfizethető. Gyümölcsnek alma, néha banán. Zöldségnek (ami nem főzéshez való) kígyóuborka, lilahagyma. Sajnos csak a 98 Ft/1 kg-os liszt jut.


Tudom, hogy mit kellene, de nem mehet.


Ilyen feltételekkel mit lehet kezdeni a diétát illetően?


Nem siránkozásból írtam!!! Teljesen elégedett vagyok a számomra elérhető élelmiszerekkel, csak olvasva a diétákat, én nem tudom mit tegyek....



#diéta #olcsó #160 gr CH
2017. dec. 2. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

Inzulinrezisztencia miatt írod? Mert azt a túl magas telített zsír bevitele okozza, meg az egyszerű cukor. Ha ezt a kettőt megszünteted nem lesz szükség idétlen diétára sem.


Mellesleg az ilyen szennykaják sok betegség fő okai: felvágottak (tartósítószer, gmo szója, hormonok, aprólék, ízfokozók, mondhatom remek táplálék!), hidrogénezett olcsó szar margarin tele telített zsírsavakkal és transzzsírral (mert amúgy van normális, bio, telítetlen margarin is pl. Aslan).


Banán a legrosszabb választás csökkentett CH diétán elsősorban a bogyós gyümik alacsony ch-sak.


Zöldségből bármi mehet mert azok összetett ch-t tartalmaznak.


Ugyanígy az olajos magvakkal, hüvelyesekkel, teljes kiőrlésű gabonából készült élelmiszerekkel vagy összetett ch-s gabonákkal sincs gond (rozs, stb.)


A tejben pl. sok telített zsír és 5g tiszta cukor van, 100g-jában.

Ehhez képest a ratyi fehér lisztes tésztában pl. csak 2,6g. Szóval érdemes utánanézni mi is a gond, mert sokszor olyan ételek vannak tele cukorral és telített zsírral, amire nem is gondolnád.


Elsőrban a húst, tejtermékeket, tojás, feldolgozott élelmiszereket, készételeket, cukrot, fehér lisztes termékeket érdemes kerülni és szinte 100%, hogy rendben lesz az egészséged.

2017. dec. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos muszáj lesz alaposan áttervezned az étrendedet, ha meg szeretnél gyógyulni. A bolti kenyér, a liszt, az olcsó párizsi és margarin nem szolgálja az egészségedet, ez tuti.

CH gyanánt vegyél rizst és krumplit, ezek olcsók és úgysem kell belőlük sokat enned. Margarin és étolaj helyett vaj vagy kacsazsír, inkább kevesebbet egyél, de az legyen étel, nem műanyag. Párizsiról annyit, hogy ha megnézed, mennyi húst tartalmaz, és az milyen minőségű, rájössz, hogy valójában rettentő drága. Inkább vegyél tojást, néha egy kis húst, májat. A lencse és egyéb hüvelyesek is olcsó és jó fehérjeforrások, de figyelj oda a ch tartalmukra. Zöldségekből vegyél répát, zellert, céklát, káposztát, hagymát, idénynek megfelelően. Ha eszel nyersen is zöldségeket, nem muszáj gyümölcsöket enned. A fentiekből több vitamin kerül a szervezetedbe, mint eddig.

2017. dec. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kedvesek vagytok! ☺
2017. dec. 3. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!