Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás vagyok?

Anorexiás vagyok?

Figyelt kérdés
15,76 a BMIm, fél éve nem menstruálok, a hajam eszméletlenül hullik, a körmöm törik, a bőröm száraz. Igyekszem a minimálisra korlátozni a kalóriabevitelt, viszont ha mégis eszek, eszméletlen bűntudatom van, és rögtön edzek utána. Mindenkivel egyre rosszabb a viszonyom, ha nem eszem, azért vagyok ingerlekeny, ha pedig eszem, akkor azért. Szinte már hozzam sem lehet szólni. Ki nem állhatom magam, minden egyes alkalommal, amikor eszek, akkora lesz a hasam, mint egy ház. A suliban az osztalyfonokom már megvizsgaltatott a vedonovel, de akkor még 16 felett volt egy picivel a BMIm, de figyelmeztetett, ha rövidesen nem változik az állapotom, külső segítséget fog kérni. Mit tehet ebben az ügyben?

2017. dec. 17. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, az.
2017. dec. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A védőnő azt teheti az ügyben, hogy jelezheti a hivatalos szerveknek a problémát. Orvos,gyámhivatal,....


Te azt teheted az ügyben, hogy elfogadod magadat. Ne beszéld be magadnak, hogy kövér vagy, amikor pár falat étel után is tornászni jársz....


Komolyan gondolkodj el azon hogy még mennyit bírhat a szervezeted. Ha továbbra is csak koplalsz, annyira kimeríted a szervezeted, hogy szó szerint éhen fogsz halni, hacsak nem a szíved adja fel előbb a küzdelmet, a vitaminhiány, és folyadékhiány miatt.


Azonnal keress fel egy korházat! Az életed múlik rajta.

2017. dec. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

jelenleg mennyit eszel egy nap?

próbált nagyon picit növelni, mondjuk egy százassal hetente..

Jobbulást! :)

2017. dec. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen az vagy, és a te érdekedben mondom, mert én anorexiás voltam: amilyen gyorsan csak tudsz keress pszichiátert, aki meggyógyít, mert visszafordíthatatlan következményei lesznek az állapotodnak! Tudom, hogy nehéz, nem mondom, hogy nem lesznek szörnyű időszakaid, de a végén hálás leszel, azért hogy gyorsan léptél! Nekem is nehéz vlt, sokat sírtam, de kimásztam belőle.

Sok sikert. :)

2017. dec. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Igen, sajnos az vagy. Sürgősen segítségre van szükséged. Keress fel egy pszichológust és egy orvost. Nagyon vigyázz ezzel, mert nagyon komoly bajaid lehetnek. Veséd nem fog működni, cukor beteg leszel.
2017. dec. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!