Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan diétázzak ha még...

Hogyan diétázzak ha még otthon lakok a szüleimmel?

Figyelt kérdés

A szüleimet nem érdekli az egészséges életmód, anyum képes vacsorára is süteményt enni vagy most pl karácsony után is töltött káposztát. Jó az ő dolga, viszont engem sem támogat, hogy egészségesen étkezzek, csak a sok sz@rt kell zabálni, a fejes salátát is cukrozza. Megszólja azt is, ha gyümölcsöt eszek reggelire vagy zabkását, az utóbbit ő undírónak tartja ,hogy hogyan lehet megenni. Szóval ilyen a hozzáállása. Szeretném elhagyni a gluténos dolgokat és cukorból is nagyon minimálisat fogyasztani, pont annyit amennyi kell,hogy ne égjen oda zabkása :D szóval nem szeretnék enni pl kenyeret, búzalisztes tésztákat stb. de mivel anyum pénze és én még kiskorú vagyok így nem tudom őt meggyőzni..

155-60 cm között vagyok és 56 kg , főleg a hasamom ,a lábamon, és a fejemen felesleg, amit nagyon nagyon szeretnék leadni de muszáj valami étrendet kitalálni.

Ja és minden nap mozgok de mindenki tudja ,hogy emellett normálisan kell étkezni, nem szabad bármit bezabálni amit kívánsz...

Ti mit tennétek a helyemben? 16/L


2017. dec. 27. 23:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Pusztán fogyni bármilyen étrenddel lehet, mennyiség kérdése, inkább az egészség (plusz energia, jóllakottság fogyáskor is, közérzet) miatt gond, ha nem eszel megfelelően.


Nehéz ez, mert az még nem kell, hogy befolyásoljon, hogy a szüleid sütiznek, de hogy leszólják a zabkásádat... Légy erős és hagyd figyelmen kívül ezt, mást sajna nem tudok mondani. Ha van fejes saláta, vedd el a saját részed még a cukrozás előtt, ha lehet. Vagy egyél más zöldséget, remélem, van, nálunk otthon mindig volt sokféle (de tudom, hogy nem minden család ilyen).

Cukor nélkül lehet élni, de még a te minimális cukrod is igen dícsérendő lépés. Sajna én 35 évesen hagytam el, jobb lett volna, ha korábban, de sosem késő.


A zab nagyon olcsó, nem hiszem, hogy többe kerülne, mint a kenyér (halvány fogalmam sincs a kenyér áráról, én nem eszem, de évtizedek óta magam sütöm... de a zabot nehéz alulmúlni kész kenyérnek), szóval igazán nem jogos belekötnie... Persze az lenne a jó, ha számítana neki a gyermeke egészsége. Nem kerül kifejezetten sokba az egészséges étkezés, nekem nem volt olcsóbb a régi cukros-étolajos-lisztes étrendem, mint a mostani, pedig a szénhidrátszegénység miatt kiesett egy csomó olcsó elem s bejöttek drága alkatrészek (xilit, kókuszzsír, maglisztek napi szinten, de nem nagy mennyiségben, nem elsősorban ezeken élek, hanem normális ételeken, pl. zöldség valami jó kis fehérjével, ahogy kell).


Remélhetőleg az ebéd több komponensű és tudsz választani, miből eszel többet (bár lehet, hogy belekötnek, ha mondjuk nem eszed a zsíros galuskát. de tedd meg, amit tudsz). Távolról sem ideális a helyzet, de valami mozgástered bizonyosan van, ha pedig igazán le akarsz fogyni, meg tudod tenni, csak lehetőleg drasztikus lépésekre ne ragadtasd magad. De a leírtak alapján egész jól gondolkodsz az egészséges táplálkozásról, így nem féltelek, amíg a saját döntéseidről van szó.

2017. dec. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!