Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek? Futok probalok...

Mit tegyek? Futok probalok dietazni de nem megy? Itthon nincsennek dietas kajak .

Figyelt kérdés
Hétfő óta járok futni napi fél órát. Én próbálok mellette egészségesen táplálkozni , de nem megy mivel a szüleim meg a tesóim zabálnak mellettem .. (minden nap van sultkrumpli vagy fánk vagy ilyen finom de nagyon hizlaló dolgok) és bem értik meg h oké csinal nekem kulon zoldsegleves amibe beletesz zoldseget repat karfiolt brokkolit , de en ettol nem lakok jool ... nagyon kiakaszt . Folyamatosan kívánom az édeset legyen az csoki , cukor , lekvár eurokrém és nem birok leállni ezekkel a kajákkal(persze ha belekezdek) .. most is ebédre ettem egy tanyer levest utanna meg megettem 1 lekvaros fankot erre ramszolnak h az nem dietaas .. nem tudom mit csinaljak utannaolvastam h mi az oka annak h kivanom az edeset es azt mondtak h krom Mg c vitamin hiany ..mit tegyek hogy ne legyek folyton ehes , es h ne kivanjam annyira az edeset? Jaa es hozzatennem h elegendo vizet iszok napi 3 l max 3.5 l😁

2018. jan. 12. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Igazából nincs diétás étel, csak a kalóriatöbblet hizlal. De azért értelek, a fánk kissé előnytelen, nem akárki tud vele könnyen fogyni.


A hiányaidra minimum szedj tablettát, bár jobb lenne, ha az étrended is rendben lenne.

A zöldséglevesbe nem tudsz beleütni pár tojást? Máris laktatóbb, tartalmasabb (nem mindenkit laktat a tojás, de a többségünket igen, s igen jó tápanyag szempontjából).


Normális ételeket nem eszik a családod? Kétlem, hogy csak sültkrumplit esznek fánkkal, valami fehérjeforrás csak van? Azt megeheted zöldséggel, ha szénhidrátszegényen akarsz diétázni... De ha zsírszegényen akarod, akkor főzhetsz rizst, könnyű és napokra van rizsed.


Az édeset én is szeretem, de szénhidrátszegény étrenden nem kívánom annyira (szóval nincs elementáris vágy, nem KELL, csak finom, néha jólesik). A megszokás is sokat nehezít, de a múlt fix, némi elszántsággal és gyakorlással belejöhetsz egy más életmódba. Persze fontos lenne, hogy megfelelő ételeid legyenek.


Én is olyan családban élek, ahol egészen máshogy eszem, mint más, de ez még nem okoz (nagy) problémát (elég nehéz leszokni a sok édességről, ha a párom heti 15-ször sütizik, mivel én is nagyon édesszájú vagyok. azért felmutattam fejlődést, szerencsére csak én tudok nekem szimpatikus sütiket sütni - de amúgyis megunnám a fánkokat is, ha itt lenne olyan. néha pedig neked is belefér. vagy akár mindennap, csak kevés és nagyon észnél kell lenned a többi ételnél, a fánk sok helyet elvesz a fontosabbaktól).

2018. jan. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! 😀
2018. jan. 12. 16:05
 3/5 anonim ***** válasza:
24%

"Igazából nincs diétás étel, csak a kalóriatöbblet hizlal. De azért értelek, a fánk kissé előnytelen, nem akárki tud vele könnyen fogyni."


Ez így nem feltétlen igaz, lévén hogy a zsír több mint 2x annyi kalóriát tartalmaz mint a szénhidrát és a fehérje, ha zsíros ételeket fogyasztunk, feleannyi étellel elérjük a napi maximumunkat, mint szénhidrátossal vagy fehérjéssel.


Tablettaszedés helyett én a nyers gyümölcsök, zöldségek fogyasztását javasolnám. A tablettákban egyébként sincs nagyon vitamin, inkább placebo hatásuk van.


Az első által javasolt tojásos étrendet is fontold meg jól. A tojás egy nagyon zsíros étel, napi 2 tojás több, mint az egy napra megengedett koleszterin, és biztos eszel még mellette más telített zsírokat is. Emellett hormonokkal is teli, fehérje meg alig van benne; ásványi anyagok meg vitaminok szinte nincsenek is.

Úgyhogy a népszerű tévhittel ellentétben egy nagyon rossz étel az ember számára.


Nem hiszem, hogy azért kívánod az édességet egyébként sem, mert feltétlen hiányod lenne, hanem mert nem eszel eleget, és hozzá vagy szokva az édességzabáláshoz.

Az elején nehéz leszokni róla, de próbálj meg fokozatosan kevesebbet enni.

És nem az ördögtől való az sem, ha hetente 1x azért lecsúszik egy fánk.


Mindemellett: a zöldséglevesbe kérd meg édesanyádat, hogy főzzön tésztát vagy galuskát, esetleg egyél mellé egy teljes kiőrlésű vagy magvas zsemlét (ezekben egyébként 9-10g fehérje van, ami elég jó), ha nem vesznek neked, vegyél a zsebpénzedből, az ilyesmi nem kerül sokba.


Reggelire, vacsorára is érdemes lenne ezt enni, és elfelejteni a fehér lisztet,cukrot. Mellé persze sok zöldséget, gyümölcsöt.

Készíthetsz jó turmixokat is pl. olajos magvakkal és gyümölcsökkel, zabbal, egyebekkel - az olajos mag és a gabona tele vannak fehérjével, a gyümölcs pedig természetesen édes. Így az ilyen ételek eltelítenek és egészségesek is, hiába édesek :)

Készíthetsz magadnak szendvicseket is, vagy salátákat.


Ha sültkrumplit vagy rántott dolgokat esznek, kérd meg hogy neked sütőben süssenek egy adagot, ha megkívánod.

Összevetve az olajban sült krumpli kcal tartalma 100g-ra kb. 350-400 kcal, a sütőben sülté kevesebb, mint 200. Ha otthon készíted nyers krumpliból, akkor 100kcal-ból is kijön 100g (100g krumpli 76kcal+egy kanál olajjal megkened)

2018. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Azért kívánod a cukros dolgokat, mert a szervezet jelzi, hogy nem viszel be elég ételt, főleg normális szénhidrátot. Futás mellett ez különösen fontos. Ahogy az előző válaszoló írta, a zsírt vissza kell szorítani, mert sokkal nagyobb az energiatartalma mint a másik két makrotápanyagnak.


Fontos, hogy lehetőleg minden étkezésed tartalmazzon fehérjét, szénhidrátot, zsírt. Salátaevéstől nem fogsz jól lakni, állandóan kívanni fogod az édességet és semmit nem érsz vele, szervezted átáll majd raktározó üzemmódba.


Jó minőségű, főleg lassú felszívódású szénhidrátokat fogyassz, pl zab, köles, bulgur, teljes kiőrlésű pékáruk, tészták. Napi 150-200 g körül vigyél be (ha sportolsz), ebédre legyen 50 g (bár a konkrétabb mennyiségekhez tudni kellene nemedet, korodat, testi paramétereidet és hogy mennyit mozogsz). Lehet a köret barnarizs is, és fehérjeforrásként pl alacsony zsírtartalmú szárnyashús.


Fontos még, hogy többször étkezz kisebb adagokat egy nap, hogy folyamatosan fenntartsd az anyagcserédet, ne lökésszerűen vidd be nagy dózisban a tápanyagokat. Legyen mindig reggeli (lehetőleg ébredés után fél órán belül, valami teljes kiőrlésű vagy zab), aztán tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora. Ilyen hülyeségekkel, hogy este hat után ne egyél, ne foglalkozz. Ha futsz, futás előtt 2 órával is érdemes enni valamilyen szénhidrátot. Futás után pedig 100%-os gyümölcslé pl, ami gyorsan felszívódó szénhidrátot (fruktóz) tartalmaz, de csak keveset (10 g) szénhidrát. Tízóraira, uzsonnára fogyassz pl korpovit kekszet, vagy egyéb teljes kiőrlésű cuccot, cukormentes müzliszeletet, joghurtot, stb. Krumplit lehetőleg mellőzd, de néha azért belefér egy kevés.


Kerüld a finomított szénhidrátokat (fehérliszt, cukor), minél jobban feldolgozzák az élelmiszert, annál gyorsabban szívódik fel, ezek nem jók. Főleg lassú felszívódású szénhidrátforrásokat egyél, azoktól ne félj, fontosak. Ha sportolsz is, megfelelő szénhidrátbevitelre figyelni kell, különben ilyen tünetek lesznek, mint amit írtál és ez nagyon megnehezíti a fogyást.

2018. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Facebookon keress rá bocsiviki-re...ő majd helyrerak a fejedben mindent :)
2018. jan. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!