Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy hetes tanulási időszakhoz...

Egy hetes tanulási időszakhoz mennyi koffeint fogyaszthatok?

Figyelt kérdés

Nem fogyasztok rendszeresen koffein tartalmú ételek/italokat, maximum havonta 1-1 alkalommal edzés előtti pörgetőt, amiben kb 100mg van.


Tehát nem vagyok hozzászokva egyáltalán.

Van 7 napom jónéhány tételt megtanulni, így szeretném "kihasználni" a koffein adta lehetőségeket.


Van egy fajta koffein kapszulám, ami 50 mg-ot tartalmaz, így 50 mg-onként tudom szabályozni az adagot.


A kérdésem az lenne, hogy napi hányszor, és mennyit kéne fogyasztanom a tanulás optimalizálása céljából? Átlagos a tűrőképességem koffein terén, nem vagyok túlérzékeny rá, és nem is kell extra adag hogy feléledjek.


Érdemes volna napi 2szer 100-100mg-ot fogyasztanom?

Esetleg többet? Mi lehet az a határ, amit bármiféle egészségkárosodás nélkül elvisel a szervezet ilyen rövid időre?


2018. jan. 21. 15:26
 1/1 anonim válasza:

Semmi bajod nem lesz a napi 2x100mg-tól.

300-400-nál alakulhat ki erős szívdobogás, izzadás stb.

A halálos adagja 5000mg-10000mg körüli, szóval megölni nem fogod magad vele. Egy héti minden nap 200mg, pedig nem fog függőséget okozni, kb. olyan mintha 3 csésze kávét innál meg, ami nem sok.

Mivel a hatása 3-4 óráig tart, így oszd be.

2018. jan. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!