Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen egyszerű, kalóriadús...

Milyen egyszerű, kalóriadús ételeket esztek / vagy pont előtt kerültök?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs túl sok tapasztalatom a konyhában de több kalóriara van szükségem és nincsenek ötleteim.


21/F



2018. jan. 24. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Magok, magos, mézes sütemények.

Tejtermékek (sajt, vaj, tej, tejföl), tejbegríz.

Tojásrántotta.

Zsíros ételek (vaj, állati zsiradék).

2018. jan. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na ilyet is ritkán hallani, hogy valaki több kalóriát akar. :)

Tészta, tejföl, majonéz.

Tegnap ettem egy jó kis majonézes krumplisalátát, hát elszörnyedtem a sok felesleges kalórián. :)

2018. jan. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Zsíros típusúakat tudok:

Rántotta, piskóta tojásos zsíros krémmel, földimogyoró s annak a bonbonja (ekkor feleannyi olvasztott kókuszzsírral van összekeverve a darált mogyoró, így nem annyira száraz, nagy kedvencem, de ehhez szeretni kell a zsírt, azt hiszem), sült zöldségek (a padlizsán szinte akármennyi zsírt felvesz, ha valakinek az tetszik, a többi szolidabb, de szénhidrátszegény zöldségeknél a kalória zöme így is zsírból jön. erre még lehet szórni olajos magvakat), egyszerű kevert, mikróban is elkészíthető olajos magvas sütik (amikor a liszt egy része vagy teljes egésze mák vagy dió), olajos mag ropogós (darált olajos magvak vízzel keverve, mikróban kiszárítva. ez elég száraz, úgyhogy érdemes valamilyen zsíros krémmel megkenni vagy zsíros ételhez enni).

A sajt is jól hozza a kalóriát, egyesek pedig szeretik a majonézt is.

A fentiek általában sok fehérjét is hoznak, mivel az én kb. 1400 kcal napi bevitelű szálkásító étrendem részét képezik, de azért nem egyformán s neked amúgyis bizonyára több kell. Plusz jó eséllyel nem is szénhidrátszegény stílusban eszel. De attól még némi olajos mag, tojás hasznos lehet. S ha a térfogat gond, akkor a vizes főtt rizs és társai helyett mehet valami szárazabb összetett gabonás étel...

2018. jan. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

- magvak - 100g mogyiban van 5-600 kcal, ami semmi, mert gyorsan megeszed :D

- zsírok használata - mindent a legzsírosabb tejszínnal, tejjel, zsíros sajtokkal eszek

- sokszor eszem, igaz nem sokat egyszerre, de még éjszaka is felkelek :D


De már leszarom igazából, 13 éve 54 kiló vagyok a 169 centimhez, majd terhességnél rámjön pár kiló, de vszeg ugyanúgy vissza fogom fogyni.


Iszonyú nehezen hízok, de már nem is görcsölök rá, minek? :)


28n

2018. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahh, úgy irigylem az olyanokat mint te, utolsó. :( Én már attól is hízom, hacsak ránézek a kajára, már teljesen el vagyok keseredve. :(
2018. jan. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!