Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Így lehet valaki laktózérzékeny?

Így lehet valaki laktózérzékeny?

Figyelt kérdés

Ha valaki sokat tejterméket fogyaszt lehet laktózérzékeny?

Pl napi egy csomag túró elfogyasztása (250g) nagyon soknak számít? Mennyi a maximum amivel nem alakulhat ki a betegseg?


2018. jan. 28. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem, sőt a laktózérzékenység kialakulásának esélyét pont a folyamatos tejtermékfogyasztás csökkenti. Annál nagyobb az esélye a kialakulásnak, aki ritkán fogyaszt tejtermékeket és/vagy van valamilyen bélbetegsége.
2018. jan. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

A laktózérzékenység attól alakulhat ki, ha valaki nem fogyaszt tejtermékeket, mert a szervezet leállítja a laktáz enzim termelését.

Tehát a több tejtermék fogyasztása inkább megakadályozza a kialakulását.


Vannak azonban, akik eleve laktózérzékenyek (genetikailag), ök viszont már kevés tejterméktöl is rosszul érzik magukat.

2018. jan. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: olyan persze van, hogy valakinek az enzim kisebb mértékben termelődik, és két pohár tejtől még nincs semmi baja, a harmadik pedig már megfosatja. Ilyen szempontból persze lehet maximum mennyiség. De ha nincs bajod a tejtermékektől, akkor nagyobb mennyiség nem fog laktózérzékenységet kialakítani.
2018. jan. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
Kedves #1,2 es. Én 70 éves koromig a tejet is tejszínnel ettem ittam. Aztán egyszer csak a hasnyálmirigyem elkezdett nagyon rossz értékeket mutatni 10 x es amiláz), pedig antialkoholista vagyok a mai napig. A háziorvosom elküldött a Skylab laborba, ahol megállapították, hogy még tehénre se szabad gondolnom. A hasnyálmirigyem rendbe jött. És én a legnagyobb bánatomra semmiféle tejet v tejterméket nem ihatok. A diabetikusom szerint a be nem tartott tejdiéta hosszabb távon pánikbetegséghez vezet.
2018. jan. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát elég sok. Gondolj csak arra a sok növekedési hormonra, antibiotikumra és egyéb szemétre, amit ezzel beviszel.

Nem beszélve a magas laktóz és kazeintartalomról, melyből egyik sem könnyedén emészthető.

Elég könnyen tönkrevágja a gyomrodat az a heti 1,5 kiló túró...

És ne feledkezz meg róla, hogy emellett nem csak ezt - hanem gondolom tejet, joghurtot, sajtokat is eszel egy nap.

2018. jan. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!