Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tartsam a súlyom?

Hogyan tartsam a súlyom?

Figyelt kérdés

14/L, 153cm, 45kg.

Nem tudom, hogy hogyan tartsam a súlyom, és hogy hány kcal-t egyek. Ha esetleg 1500-at kellenen bevinni, akkor lehet enni tésztát, meg sütit, csokit, pékárút is mértékkel? Esetleg vajat/sajtkrémet/májkrémet is? Fogjuk rá hogy egészsègesen eszek a nap nagy részében :D



2018. febr. 1. 17:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Mozgás: heti 5x tesi óra, + heti 3-4x torna, sétálás lépcsőn fel-le, gyaloglás oda-haza (kb 5-7 perc)
2018. febr. 1. 17:25
 2/6 A kérdező kommentje:
A torna amit otthon csinálok az 1 másfél óra kb
2018. febr. 1. 17:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni, mekkora a kalóriaigényed, de ebben a korban én tuti nem számoltam volna. Jó étrenden, megfelelő mozgással,lelki evészetek nélkül azt várnám, hogy automatikusan rendben legyen a súlyod. Ha néha megszalad, úgyis észreveszed és odafigyelsz kicsit jobban, nem kell túlkomplikálni. Fogyásnál más, akkor sajna sokszor nem lehet elkerülni a komolyabb odafigyelést.


Ha belefér az egészségről alkotott ízlésedbe, a napodba (nem veszi el a helyet fontos tápanyagoktól) s nem mérgező, bármit ehetsz. A csoki sem tud jobban hizlalni, mint a zöldség vagy a hús, a kalória az kalória. Maximum nem laktat úgy (de lehet, hogy jobban, ez egyéni) s emiatt lehet, hogy túleszed magad. Ha ezt veszed észre, akkor óvatosabban állj hozzá a veszélyes elemekhez.

2018. febr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Alapanyagcsere 1300 kcal körül
2018. febr. 1. 17:32
 5/6 anonim válasza:
Ha kevesebb kalóriát fogyasztassz nem árt.Ajánlom a puffasztott rizset az elűzi az éhséget és nem sok kalória.(nem vagyok puffrizs gyártó)
2018. febr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bármit ehetsz, mert normális a súlyod. Sőt neked a növéshez/fejlődéshez több kalória kell, mint egy azonos magasságú felnőttnek. Felesleges számolnod a kalóriákat, ha nem vagy hízékony (ilyen súllyal csodálkoznék). A cukros édességek (süti, péksüti is) nem használnak az egészségednek, de mértékkel beleférhet, ha amúgy elég fehérjét, zöldséget, gyümölcsöt eszel. Némi zsírra is szükség van, a vaj, sajt teljesen jó, a májkrémbe és a sajtkrémbe sok szutykot beleraknak (jobb a házi májas).
2018. febr. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!