Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi húst szabad enni?

Mennyi húst szabad enni?

Figyelt kérdés
Kb napi 30dkg húst ehetek ebből 10dkg felvágott a többi sült vagy főtt csirke vagy disznóhús. Ez soknak számít? 18 éves vagyok 60kg 185cm heti 1-2 sportolok és hízni szeretnék de szüleim szerint kevés húst eszem.
2018. febr. 2. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Amennyit akarsz. De ha hízni akarsz, akkor nem csak húst kell enned, hanem tejterméket, tojást, tésztákat, zöldségeket is, és zsírral kell főzni.
2018. febr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez OK, fél kiló fölött már esélyes,hogy túlzott a fehérjebevitel (ez nyilván egyéni, fehérjeigény és egyéb ételek függvénye. nekem általában 10 dkg hús is túlvinné a fehérjét, mivel sok fehérjeforrásom van, amiket hús jelenlétében sem hagyok ki. elszállok én anélkül is a fehérjével bármikor).


Olyan nincs, hogy túl kevés hús, simán lehet élni, izmosodni hús nélkül is. Vannak vegán testépítők, erőemberek is, szóval elég fura, ha valaki szerint 30 dkg hús kevés egy izmosodni kívánó srácnak :D

2018. febr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, napi 30 deka elég sok, főleg, hogy ennek 30%-a felvágott.



Ez önmagában kb. 75g fehérje, a te egésznapi igényedet kiteszi. Amit emellé még fogyasztasz (tejtermék, tojás, tészta, zöldség, hüvelyes, rizs, gabonák) MIND tartalmaz fehérjét, úgyhogy esélyes, hogy összességében 50-70%-al túlléped a szükségeleted, ami elég sok egészségügyi gondhoz vezethet.


A hízáshoz pedig nem a hús számít, hanem a napi kalóriabeviteled. A hús kifejezetten kalóriaszegény és sokak szerint laktató, így hízni sokkal egyszerűbb pl. az olajos magvaktól, hüvelyesektől. És mindezt egészségesen...

Meg persze a fehér péktermékek és tészták, cukrok, zsírok is hízlalóak, de azokat nem ajánlom.

2018. febr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!