Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi értelme van annak, ha...

Mi értelme van annak, ha valaki (ennyire) vegán?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy miért zárja ki valaki az életéből a tejet és a tojást például?

Hiszen a tyúk elpusztulna, ha nem tudná kitojni a tojást, a tehénnek fájdalmat okozna, ha nem fejnék le a tejét. Akkor mégis miért iktatják ki ezeket a dolgokat az étrendjükből a vegánok? Ezek nem kerülnek az állatok életébe, sőt, inkább abba pusztulnának bele, ha ezek a dolgok bennük maradnának...


Akkor mi a magyarázat? Miért nem eszik meg?



2018. febr. 25. 23:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Távol áll tőlem hogy vegán legyek, de nagyon buta érveket hoztál fel ellene.

Felteszek pár segítő kérdést: mikor lesz terhes és szül gyereket egy nő? Mikor lesz anyateje?

Az állatoknál ez mind ugyanúgy működik. Akkor rak a tyúk tojást ha megtermékenyül, jobb esetben kakas által, a tojásgyárban persze mesterségesen. A tojás embriót tartalmaz, az alomban az kikelne csibévé, mi meg abból csinálunk rántottát. A tehén ugyanígy akkor termel tejet ha borjúja születik (itt a mesterséges megtermékenyítés egy hosszú fecskendővel történik), és szerinted mi lesz azzal a borjúval akinek a tejét megiszod?

2018. febr. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Ugye azt nem gondolod komolyan hogy az a természet rendje hogy leöljük a 6 hetes borjat és mi fejjük a tehenet és isszuk meg a tejét? Na ezért...
2018. febr. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Én nem vagyok vegán, de nem szimpatikus, hogy támogassam a nagyipari állatkínzást és természetesen borjúölést, márpedig a tejtermeléshez ezek hozzátartoznak.

A házi sem megoldás, mert akkor is rengeteg hím állatot kell leölni, a tojás és a tej esetében is.

Ettől én még tojáson élek jobb napjaimon, de nem vagyok naiv lélek, aki azt hiszi, hogy ez nem rengeteg kiskakas elpusztítása árán megy. Mert de, nyilván útban van a sok hím állat, ahogy a marháknál is. Pár tenyészhím kell, a többi felesleges, jó az húsnak. Ha belegondol az ember (én nagyon sokáig nem tettem, bevallom), ordítóan egyértelmű ez.


Plusz sok vegán durván egészségtelennek tartja az állati eredetű ételt. S biztos sok olyan is van, aki hozzám hasonlóan nemcsak az öléssel problémázik (én még azzal kevésbé is, mint a kínzással, bár ha kényelmesen elkerülhetem, megteszem), hanem az állatok rabként tartását (a mi hasznunkra) nem tartja olyan mélységesen fejlett, humánus emberi viselkedésnek.


A tejet egyébként egészségügyi okokból sem eszem, hiába nem vagyok rá allergiás.

2018. febr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11%
Húha, vannak bajok ott fenn :D
2018. febr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

A borjú megfelelő mennyiségű tejet kap csak az után veszik el az anyjától ami benne maradna (igen vannak olyan üzemek amik nem így csinálják de ezeket bezárják)

És a tojásból nem mindig lesz kiscsibe


Én úgy vagyok a vegánokkal mint a vallással csináljak nyugodtan csak csendben nem kell ráeröltetni senkire

2018. febr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
70%
A tyuk elpusztulna ha nem tojna ki a tojast? Igen es? Ezt a reszet nem ertem. Viszont a tehennek biztosan fajna ha nem fejnek meg ... a kisborjak amik ugye az anyatejuket innak ha tudnak. Viszont kepzeld el hogy a tehenbol bizony csak akkor jon (anya)tej ha meg van termekenyitve. Ahogy anyadbol is csak akkor jott tej, csak te legalabb megihattad. A nagyuzemi allattartas egy meszarszek ahol csak szenvednek az allatok, aki ezt tagadja vagy nem hiszi el az csak nyugtatja a lelkiismeretet, hogy miattam aztan nem szenvedett allat. Ennyi az oka. Azon kivul, hogy ironikus (vagy inkabb igazsagos) modon az emberek magukat mergezik es tetszik betegge a rengeteg allati eredetu keszitmenytol, hulye lennek ilyesmit bevinni a szervezetembe. Teny, hogy pl egy bio farmon nevelt haziallat husa 1000ed annyi szennyezodest tartalmaz mint egy meszarszeken “eloallitott” hus hiaba ment at 20 kloros ammonias furdon (biztosan rengeteg hasznos tapanyag van a rakos, beteges, depresszios, antibioitikumos “tapszeres” neveltetesu allat agyon fertotlenitett husaban) attol meg azt az allatot is megoltek es az is hus. En nem olnem meg, mas se olje meg nekem. Tehat ez az en hitvallasom, plusz az egeszsegugyi okok. Minek egyek olyan sz*rt? :D
2018. febr. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
73%
5# ugye te sem gondolod ezt komolyan? Hagyjuk az allatvedelmet, gondold at jozan esszel gazdasagilag! Szerinted a “maradek” tejet fejik le csak hogy a kis borjacskak kifejlodjenek? En 2 naprol tudok, kabe addig marad ott az ujszulott borju, ha ennyi ido kell csak neki akkor bocsi rosszul tudtam. Biztos ezert ad 300 napig tejet a tehen. Ez tipikus esete annak, hogy magadat csapod be, hogy milyen jo sorsuk van ott az allatkaknak.
2018. febr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
A családon egy része szakmában dolgozik de oké biztos neked van igazad én vagyok a hülye nyilván :"D
2018. febr. 27. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
63%
A tojás undi, menstruáció. A tojás ipari termelése azt jelenti, hogy a kisfiú pipiket élve ledarálják. A tej ipari termelése meg azt, hogy a tehenet megkínozzák és megölik, amikor már nem tudnak több tejet kisajtolni belőle.
2018. febr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
50%

"A családon egy része szakmában dolgozik" Gratulálok...


Akkor már nem nehéz kitalálni miért írsz szidod itt a vegánokat :)

2018. febr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!