Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit kezdjek az étkezési...

Mit kezdjek az étkezési szokásaimmmal, mostmár teljesen összevagyok kavarva?!

Figyelt kérdés

Szóval fogynom kéne egy pár kilót, de nem vészes


A mozgással nincs gond, azzal mindig kijövök, de ez az evés igazi rögeszme nálam......hogy csináljam ? Számoljak kalóriát vagy ne ? Egyek mindenből vagy egyes kajákat teljesen hagyjak ki ? Egyek 3x ( ahogy jólesne igazából ) vagy 5x ? S egyáltalán legyenek szabályaim ami az evést illeti vagy csak úgy spontán legyen az egész ? ( vagyis amikor megéhezem akkor és ameddig jóllakok addig ) ?


Lehet, hogy ti nem figyeltétek meg, de én észrevettem, hogy ahány válasz annyi különböző vélemény, nem vagytok valami egységesek ...... és én már nem tudom kinek hidjek


Ha nem lennének körülöttem emberek komolyan mondom, hogy le se sz*rnám ezt az egészet és úgy csinálnám az egészet ahogy jólesik, de sajnos nem tehetem, mert megakarok felelni az embereknek külsőleg ( és belsőleg is persze ), tehát már ideje lenne tisztáznam ezt a fontos elemet, a táplálkozást, amitől a külsőm nagy része függ


Előre is köszönöm a segitséget !


2010. jún. 8. 19:41
 1/1 anonim válasza:

Kedves kérdező!

A mai világban annyiféle egészségmegörző, fogyasztó,hízlaló kúrák vannak ahány ember. Ezen sajnos nem lehet kiigazodni.Mindenkinek más és más igényei vannak.Ezért érdemesebb alapvető igazságokra támaszkodni. Vegyük például az egyik zárójeles mondatodat(akkor és ameddig jóllakok...?)

nos erre alapigazság, hogy a bejuttatott táplálék mennyiségét a gyomor csak kb.25-30 perc után fogja érzékeltetni veled, ezért van az, hogy néha eszel eszel és eszel aztán később fel sem tudsz kelni a székből. Erre jó a tudatos táplálkozás. Ne várd a szervezeted válaszát inkább tudd, hogy mikor elég.A kalóriaszámlálást felejtsd el mert túlságosan precíz és unalmas, bosszantó. Az evést élvezni kell nem számolni. Egy két dologra azért figyelj oda! Szénhidrátok, cukrok,sók.Ezekről a neten sok infót találsz, de a lényeg az hogy ne vidd tulzásba őket.Fogyassz sok zöldséget és gyümölcsöt,nem muszáj orrba szájba azokat sem tömnöd, de arra figyelj, hogy csak evés előtt 2 illetve evés után 2 órával fogyaszd őket, ugyanis a gyomor a növényi eredetű táplálékot tudja a leggyorsabban megemészteni, ha mondjuk kolbászos kenyérre eszel egy almát akkor a kenyér és kolbász lebontására szánt idő alatt az alma erjedésnek indul ami savakat lúgokat idéz elő a szervezetedben. Szóval, annyit egyél egy nap amennyi jól esik, csak a mértékletességre figyelj, ha megéhezel egyél almát, ja és minden ételt jól rágj meg, mert így a nyál jobban előkészíti a gyomor számára az emésztést és a lassabban jobban megrágott étel hatására az éhségérzeted is csökken.

Utolsó sorban pedig szeretném még saját véleményként megemlíteni, hogy másoknak soha sem szabad megfelelni csak magunknak.(de ez csak saját vélemény)

sok sikert a későbbiekben

2010. jún. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!