Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet vacsira tojást enni...

Lehet vacsira tojást enni vagyis egészséges?

Figyelt kérdés
Megkívántam a tojást vacsira, egészséges? 11/L

2018. márc. 13. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
4%

Nem egészséges, de ha megetted!!??

Ugyanis a szervezetben 18 óra után leáll a hormontrmelés és csak reggel 8 után indul be. Addig az étel feldolgozatlanul fekszik a gyomrodban.

2018. márc. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

#1, milyen hormontermelés áll le? Milyen hormon kell az emésztéshez? Meg honnan tudja a tested, hogy 8 óra van?


Szar dolog, hogy hülye vagy, de legalább ne reklámozd!

2018. márc. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen jó.

S az első akármit is mond, természetesen az emésztés köszöni, működik, úgyhogy a tested szépen kapja a tojásból az aminosavakat (a fehérjék alkotórészei, 11 évesen tuti én is néztem volna, ha erről beszélnek nekem. tudtam egyáltalán, mi a fehérje...? no mindegy) az éjszaka folyamán, ami jó dolog.


Természetesen minden ember mást tart egészségesnek, úgyhogy ahogy mindenbe, a tojásba is belekötnek egyesek, de alapvetően egy remek tápanyagforrás. Gondolj bele, egy komplett csirke kifejlődik belőle (bár a kálciumot a végén a tojáshéjból vonja ki, magában a tojásban sajna nincs sok, arra más forrást kell találnunk sok tojás evése mellett is), szinte minden esszenciális tápanyagból akad benne rendesen, ami kellhet nekünk. C-vitamin speciel nincs, de azt rendes állatok termelnek, mi pont nem.


Bocs, ha túl mély voltam, de figyelmen kívül lehet hagyni azokat a részeket, amik nem érdekelnek.


Amúgy én is tojást ettem az előbb (nem tudok ma jóllakni, de a tojással vannak a legjobb esélyeim).

2018. márc. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Persze, hogy egészséges, van benne egy rakás vitamin (főleg a sárgájában), egyéb hasznos tápanyagok (fehérje, ásványi anyagok, nyomelemek), és jól laktat. Nagyon hasznos táplálék.

Éjszaka nem áll le az emésztés, sem a hormonok :) Max. nem érdemes nagyon bekajálni közvetlenül alvás előtt, mert nem fogsz annyira jól aludni. De ez sem érvényes mindenkire, rám pl. nem.

2018. márc. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom utolag is
2018. márc. 14. 06:44
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát én valahogy nem vagyok oda az ilyen főtt petesejtekért. Nincs hozzá gusztusom.
2018. márc. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!