Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi csökkenthetné az erős...

Mi csökkenthetné az erős édesség iránti vágyat?

Figyelt kérdés
Egészségesen etkezem, napi 4-5x eszem (ezek egészséges ételek), kb 3 liter folyadékot iszom, sportolok, stb. Viszont este elkezdem kívánni az édességet.... Annyira erősen, hogy szinte kínzó az érzés. 10-ből 9x ellenallok de nagyon nehéz. Mit tegyek, hogy ne érezzem ezt? Kérlek ne adjatok olyan tanácsot, hogy legyek erős, mert ahogy írtam erős vagyok, de nem szeretném ugy leélni az életemet, hogy szabályosan kínlódom minden este, tehát az érzést szeretném megszüntetni. Olvastam, hoy a magnézium-hiány okozhatja ezt, kb 3 hete napi 2-3 Magnosolv granulatumot iszom, de egyelőre nincs változás.
2018. márc. 16. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
2-3 hét alatt nagyot esik az inger, ami az édességre vágyik. Annyit bírj ki.
2018. márc. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ugy érted 2-3 hét magnézium utan, vagy 2-3 hétig ha elnyomom a dolgot es kibirom hogy nem eszek akkor múlik el?
2018. márc. 16. 14:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Akaraterővel való ellenállás és diéta után. A magnézium hiány nálam is kóros tüneteket okoz, de nincs közte az édes kívánása.

Nagyon sok cukros vackot ettem, majd a szobatársamat eszméletvesztés után 22-es cukorral mérték be. Ez nekem elég jel volt arra, hogy álljak le ezzel a szarra. Akkor 3 hétig egyáltalán nem ettem cukrot és fehér lisztet és édesítő szereket sem használtam. Azóta meg nem igénylem annyira.

Ugyanis a cukorhoz, az édességhez hozzá lehet szokni. Ha a szervezet nem kap érdesség utáni ingert, akkor kevesebbel is be fogja érni, mert kevés bé lesz érzéketlen ezzel szemben. Azelőtt 5 cukorral ittam a kávét, most féllel.


A rendszeres sporthoz izotóniás italok kiváltják a cukor igényt a mozgáshoz. ISO star meg a többi ilyen.

2018. márc. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálam az erőteljes szénhidrátcsökkentés azonnali és drámai változást hozott e téren. Viszonylag sok (jobbféle) édességet eszem így is, mert szeretem és nem tartom rossznak, de ez már nem az a falkaparó "édesség KELL" függés. A cukrot pedig kifejezetten rühellem (gyümölcs formájában kevésbé, de abból se esik jól a sok), a tömény cukrokat évekkel ezelőtt hagytam el egyik napról a másikra, könnyű volt, szóval nem tudom, hogy cukorfüggőségnél mi a helyzet, mert nekem az valószínűleg nem volt sosem.


A krómhiány szokott még édességvágyat okozni, úgy hallottam.

2018. márc. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!