Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért lettél vegetáriánus/vegán?

Miért lettél vegetáriánus/vegán?

Figyelt kérdés
Mi volt a kiválto ok es az egésznek a folyamata?
2010. jún. 10. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem áll szándékomban megenni egy másik érző, szerető élőlényt. Egyik napról a másikra lettem az. Bárki bármit mond, én akkor is képes leszek áldozatot hozni értük. íííam a többiek véleményét meg leszarom
2010. jún. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Láttam egy videót a vágóhidakról. Alapvetően nem az, hogy jajj érző lény meg f.szomtudja, mert a haszonállat arra van, hogy az ember megegye. Hanem amiatt a kegyetlen brutalitás miatt, amik ott folynak. Azóta nem eszek húst.
2010. jún. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2%

Amikor megláttam, hogy milyen körülmények között nevelik,vágják le és dolgozzák fel a húsokat akkor határoztam el, hogy nem eszek többé húst.

Aztán nagymamám jól leordított, hogy ez micsoda hülyeség. Mamám megfogta a kezem és kirángatott a kertbe. Megfogtunk egy csirkét, babusgattuk 5-10 percig majd eltörtük a nyakát és levágtuk a fejét. Kicsit undi volt a vér szaga, meg a kopasztásé is, de nem volt vészes.

Később csirkemelltortát csinált nekem, meg aranylósárga tyúhhúslevest, és sült csirkecombot. Megéreztem az illatát és nem tudtam ellenállni.

Aztán rájöttem, hogy attól h én nem eszek a hús a többi ember még ugyanúgy eszik és miattuk ugyanúgy lefogják vágni az állatokat, és ugyanúgy megeszik majd őket.

És gondoltam, hogy most egyel több vagy kevesebb ember már se ide, se oda.

Szóval 1 hónapig voltam vega. :)Utána feladtam.:P

2010. jún. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
25%
észrevettem, hogy hetek óta nem ettem húst, maximum a vasárnapi rántott husit, de azt is csak a családi szokások miatt, nem azért mert odalennék az ízéért. persze abba is többször belegondoltam, hogy a nagyüzemek hogy dolgozzák fel a húst. egyik ismerősöm el is mesélte h miből van a párizsi, hát csodálatos volt :D így aztán mivel nem hiányzott, tudatosan vegetáriánus lettem. de az fontos, hogy én nem állatvédelmi okokból, tőlem aztán aki szereti, egye. ha gondom lenne az egészségemmel emiatt, akkor hajlandó lennék mondjuk csirkemellet enni. vegán pedig biztos nem leszek. a tejtermékeket, tojást megeszem, ennyi kell is hogy állati eredetű fejérje is kerüljön a szervezetembe.
2011. febr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
*fehérje
2011. febr. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
90%

15:14

A NAGYMAMÁD EGY ELMEBETEG!FÚJJJ!ILYET CSINÁLNI AZ UNOKÁJÁVAL.

amúgy én se vagyok vega,de nagyon tisztelem azt,ki igen.habár úgy vettem észre,hogy mindenki tiszteli,szereti őket,mert nagyon jó emberek.nekem is a barátnőim közül kettő vega volt és hozzájuk köt a legszebb és legkedvesebb emlékeim.meg jó alakjuk van....szal nekem tetszenek.

2011. ápr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
ja és pasi vok,19
2011. ápr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Láttam, ahogy elvágták egy disznó nyakát, és folyt belőle a vér.

Azóta egy falat sem ment le a torkomon.

2011. jún. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Vegán lettem, mert minden állatot egyformán szeretek és nem akarom, hogy egyetlen élete is kárbavesszen miattam. Valamint nem akarok felesleges környezetszennyezésekhez/pusztitásokhoz hozzájárulni. Ja és az egészségem miatt :) Go VEGÁn! ;)
2016. febr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!