Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 10 napig nem enni?

10 napig nem enni?

Figyelt kérdés
A nyáron nyaralni megyek 10 napra az egyik barátnőmmel és a szüleivel. Közösen fogunk reggelizni,ebédelni,vacsorázni. És ettől rettegek. Mediterrán országba megyünk, szóval lesz mindenféle hal, meg töltött zöldség meg mittudénmi. És tuti,hogy nem egyszerű kajákat fogunk enni, mert ők az a fajták akik különleges ételeket esznek, meg nagyon adnak az ilyen illemi dolgokra. És foggalmam sincs,hogy fogom ezt túl élni, mert én nem ilyen neveltetést kaptam. Nem eszünk különleges ételeket,nem járunk étterembe, nem tudom az etikett szabályait. És nagyon félek velük egy asztalnál ülni. Majd nézik,hogy hogy eszem, én meg majd nem tom,hogy hogyan kell enni a halat, hova kell tenni a szálkát stb. Késsel villával azért tudok enni, de azzal is csak az egyszerűbb ételeket és nem tudnám,hogy mit kezdjek egy öntettel, vagy esetleg dísszel a tányéromon, vagy ilyesmi. Segítsetek! Teljesen tanácstalan vagyok, visszamondani már nem lehet, mit tegyek?

2018. márc. 25. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyárig bőven van időd megtanulni ezeket.
2018. márc. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De hogy tanuljam meg ha nem eszünk ilyen ételeket? Anyám nem fog ilyen helyekre elvinni emiatt.
2018. márc. 25. 14:21
 3/4 anonim ***** válasza:

ttól még hogy puccos étterembe visznek, te azt eszel amit te szeretnél.

Lehet az saláta, leves, húsétel.


Nem szükségszerű homárt enned szarvasgombával.


Szóval nyugodtan rendelj pizzát, levest, salátát, risottot, vagy amit csak szeretnél.

Ne feszengj ezek miatt.


A barátnőd szülei sem fognak ezzel foglalkozni.

Nyílván csípnek téged azért mentek együtt.


Érezd jól magad.

2018. márc. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg vagy egyél, ahogy tudsz. Engem sem kergettek az asztal körül, hogy békát, csigát és ecetes polipot egyek, amikor odakerültem, mégis probléma nélkül meg tudtam enni.

Királyi fogadásokra pedig nem mentem, senkit nem érdekelt, bizonyos keretek között hogyan eszem.


De simán utánaolvashatsz az etikettnek, mert egyes ételeknél tényleg vannak trükkös dolgok (bár ha nem csak én eszem az adott ételt, megnézem, a profi mit csinál, akkor már nagy baj nem lehet).


Sok ember nem tudja jól enni a szálkás halat, gondolom. Én nem eszem sehogysem, biztos, hogy neked is kötelező pont azt enni, mint másnak...?

2018. márc. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!