Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek, ha valaki mindenn...

Évikekakuke kérdése:

Szerintetek, ha valaki mindennapos rendszerességgel müzliken és édességeken él, milyen következményekkel járhat?

Figyelt kérdés
Páromat nem bírom átnevelni a helyes táplálkozásra, így remélek tőletek pár elrettentő példát és okot, amiatt felhagyhat ezzel a káros szokásával. (L/26)

2018. márc. 25. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell teljes mértékben átnevelni, csak az édességeket kell lecsökkenteni, a müzli maradhat akár naponta is (de csak 1x). :)
2018. márc. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos nem tudok konkrét megtörtént esetet felhozni.

De annyit tudok mondani hogy a párom is hasonlo, csak ő édességeken, gumicukrokon, és rengeteg pogácsán és sima fehér kenyeren él. Néha fehér kenyér mellé eszik két szelet párizsit.


Nos én sem szerettem ezt, hogy igy étkezik, ő még finnyás is, semmilyen zöldséget nem eszik meg, se vajat, se margarint, se tejtermékeket.


Hust hussal,krumpli és tojás, néha tlszta ennyi.


Amit tudok mondani az az hogy nagyon nagyon kifog ürülni az ásványi anyag, vitamin készlete a szervezetében. Emiatt elkap minden kórságot, aztán ha tovább fajul akkor akár komolyabb betegségei is lehetnek. Nem lesz egy épkézláb immunrendszere. Nem fog a vére elég vörösvértestet termelni... soroljam még?


Ha nem finnyás nagyon ételek terén valahogy kedvezni kéne neki.

Én sajnos megszivtam :D az ételek 90%-át nem csinálhatom meg.

2018. márc. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az nem elég, hogy elhízik? A hízás és a sok cukorbevitel pedig rengeteg betegségnek lehet a kiváltója. Szívbetegségek, emésztési problémák, fogszuvasodás, bőrproblémák stb. stb. mindennel összefügg a túlzott cukorfogyasztás.
2018. márc. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ja és nem muszáj eltiltani a csokitol,müzlitöl mindegyik jo is tud lenni. Én sem tiltottam el, csak kellene valami normális tápérték is.

2018. márc. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Faradekonysag, allando ehseg cukorbetegseg ->szovodmenyei benulas, vesebetegsegek vaksag, stb altalanos rossz kozerzet, jo koncentracios kepesseg elvesztese, energiaja sem lesz
2018. márc. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, milyen az édesség s mennyit eszik s mit még, mert ha nem visz be elég fehérjét, akkor lebomlanak az izmai és meghal, ha elég makacsul csinálja.

Különféle tápanyaggondok adódhatnak, de ehhez meg kell nézni a konkrét étrendet. Nyilván a közérzet, erőszint is durván leeshet.


Részvétem és sok sikert, mások táplálkozásának megváltoztatása szinte lehetetlen, de hátha érdekli a saját egészsége csak tudatlan és azt hiszi, bármit eszik, működik vele (mondjuk van aki meglepően bír hajmeresztő étrendeket is, mások kevésbé, de a legalapabb szükséglet nélkül senkinek sem megy. az a szerencse, hogy az emberi szervezet jobban alkalmazkodik, mint gondolnánk, node ezzel ne éljünk vissza).


Amíg nem eszik rendesen, minimum szedjen multivitamint és ásványi anyagokat, legalábbis amiből rosszul áll. Ha a Cronometernek megadja egy átlagosabb napját, az informatív lehet.

2018. márc. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Remélem azóta szakított veled, nem az anyja vagy, hogy átneveld meg hasonló dolgok. Az ő dolga, lehet vele beszélgetni erről, ha van belső késztetése, akkor változtat, ha nincs, akkor tökmindegy. Te felesleges energiát ölsz bele, őt meg ez irritálja. Negatív spirál mindkettőtöknek. Nem nehéz dolog az élet, csak nem kéne játszmázni meg szórakozni.

Szereted és elfogadod a hibáit? - Igen - Vele maradsz.

Nagyon zavar, hogy így eszik és nálad ez kizáró ok? - Igen - Szakíts vele. :)

2021. okt. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!