Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexia gyógyulás alatt?

Anorexia gyógyulás alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Anorexiából gyógyulok, már mindent eszem szerencsére, azonban elég nagy adagokat sikerül ennem egy étkezés során... annyira kívánom az ételt. Viszont az anyagcserém lelassult és nem tudom ez mennyire normális, hogy egyfolytában éhes vagyok, de wc-re alig tudok menni és szörnyen nagy a hasam állandóan. Akik meggyógyultak vagy most gyógyulnak nektek mi a tapasztalatotok ez majd hogy fog alakulni? Illetve most egyfolytában kívánom a húst... rengeteget... főleg a sonkát. Mivel eddig megvontam magamtól mindent mennyire baj, ha most ezekből nagyon sokat eszem? Gondolom tudja a szervezetem és meg kell neki adnom most mindent, hogy rendbe jöjjön, de mégis nagyon ilyesztő érzés. Köszönöm a válaszokat előre is!

2018. ápr. 4. 09:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi lennék, mit jelent neked a nagy adag meg a nagyon sok.

Gondolom, a normál adag :)

Ha valóban óriási adagokat eszel, akkor viszont vigyázz, hogy ne ess át a ló túl oldalára. De gondolom, inkább az első verzió lehet. Csak neked tűnik soknak.

2018. ápr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Én minden reggel megiszok egy fekete kávét 👌
2018. ápr. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha anorexiás vagy, akkor te mindig is nagynak fogod látni a hasadat. Hány éves vagy? Érdemes lenne a szüleid segítségét kérned abban, hogy mennyit kellene enned, ha még náluk élsz. Illetve szerintem a háziorvos is biztosan segítene a súlyod kontrollálásában.
2018. ápr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. 20 éves vagyok 170cm / 44-45kg jelenleg.

Igen lehet benne valami, hogy a rendes adagra gondolok... de mentálisan már nem okoz gondot az evés nagy része. A szüleim sokat segítenek folyamatosan támogatnak. Pszichológus nélkül tudtam idáig eljutni, szerencsére időben észbe tudtam kapni és már rengeteg célom van, de nehéz az evést eltalálnom, illetve furcsa érzés a rengeteg étel kívánása és a folyamatos éhség érzés az mellett, hogy eszem folyamatosan.

2018. ápr. 4. 10:27
 5/13 anonim ***** válasza:
Látod, ha 170 centivel tényleg csak ennyi kg vagy, akkor lehetetlen, hogy tényleg olyan nagy legyen a hasad, mint írtad. Csak óvatosan, nehogy visszaess.
2018. ápr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nagy has?! :D


Hagyjuk már... azért látod nagynak, mert nincs izmod, nincs segged, plusz gondolom folyton puffadsz.


10 kilót még hízz, sportolj olyan 50-51 kilónál, hogy ne csak zsírban nőjön a súlyod.


Voltam ennyi kiló, elmehettem volna valami haláltábor-filmbe szereplőnek. :( Borzasztóan ocsmányul néztem ki, azok a "nagy adagok" pedig kevesebbek voltak, mint egy normál adag.

2018. ápr. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen igazatok van ... :-) Már én is belátom, de furcsa érzés nagyon. Mindenesetre megéri kitartóan hallgatnom az éhségemre. Egyelőre semmi pluszt nem tudtam felszedni, csak a hasam nőtt meg (ugye a kóros soványság miatt látom így ezek szerint...), meg ez ilyenkor természetes.

Sportolni mindenképpen szeretnék, de egyelőre nagyon hamar elfáradok bárhová megyek. 51kg körül már érdemes lesz valamit néznem, azonban tanácstalan vagyok ebben is, hogy mi az, amit kezdésnek ajánlott lenne? Úszás? Vagy tenisz? Esetleg futás, ha bírja a lábam. Vagy lehet megpróbálom a hosszabb sétákat és csak fokozatosan emelem az aktivitást.

2018. ápr. 4. 12:43
 8/13 anonim ***** válasza:
Javaslom a biciklit. Szép időben nincs jobb szerintem. Amúgy kb. 63-70kg körül lenne az ideális súlyod, úgyhogy ne állj meg 55 körül.
2018. ápr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tényleg! Az nagyon jó ötlet. Köszönöm :-)

Nem tervezem, mert fiú vagyok és muszáj leszek már összeszednem magam. :-) Elég volt ebből... már csak boldog és egészséges szeretnék lenni. :-) Akinek vannak még tanácsai vagy tapasztalatai, azt örömmel venném.

2018. ápr. 4. 13:00
 10/13 anonim ***** válasza:
A gyógyuló anorexiásoknak tényleg "nagy a hasa", mivel bármitől könnyen felpuffadnak. Ez idővel majd elmúlik ^-^
2018. ápr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!