Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez baj? Többi lennt

Ez baj? Többi lennt

Figyelt kérdés
Mindennap eszem tejtermékeket. Tejet túrót joghurtot. És sok csirkemell sonkát, ez gond? Lehet töle bajom?
2018. ápr. 4. 21:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja meg zero kólát illetve sok édesítőszert . Ezek karosak?
2018. ápr. 4. 21:35
 2/4 anonim válasza:
Szerintem nem baj, de az édesítőszerekről terjengenek dolgok amik nem épp pozitívak, bár ki tudja.
2018. ápr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kommentháború indul, 3..., 2..., 1..., 0 :D


Akkor elsőként:

- Mostanában sokan állítják, hogy a tejtermékek közel sem olyan egészségesek, mint amilyennek évtizedek óta állítják őket. Ennek oka pedig állítólag a sok antibiotikum, hormon, egyéb gyógyszer, amivel a bocikat kezelik.

Én nem tudok okos lenni egyelőre, nem szívesen mondanék le a tejről és tejtermékekről.

Ja, a joghurtokban meg állítólag túl sok a cukor és az adalékanyag (színezők, ízfokozók, állagjavítók).

- Csirkemellsonka dettó, egyrészt "gyári csirkéből" van, tehát iszonyatos körülmények között tartott (napot kb. soha nem látott, nullkilométeres szerencsétlen állatokból); másrészt adalékanyagok vannak benne.

- Cukor és mesterséges édesítőszerek: mindegyik függőséget tud okozni, állítólag ugyanúgy hatnak az agyra, mint a kábítószerek.

Állítólag csak a sztívia és egyéb növényi édesítők jók. Esetleg még a méz.


Szóval természetes táplálékokat kellene enni, pl. rendesen tartott (= nem nagyüzemi) állatok húsát és tejét, ill. minden mesterségeset elfelejteni.

2018. ápr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsó: pont ilyen válaszra vartam:) csak en magam nem tudtam megfogalmazni a fejemben igy:D (amugy a joghurt az natur vagy cukormentes )
2018. ápr. 4. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!