Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Függőségről hogy szokjak le?

Függőségről hogy szokjak le?

Figyelt kérdés
Régen anorexiás voltam,rövid ideig bulimiás most pedig kényszeres evö. Rengeteget habzsolok szinte rosszullétig,csak tömöm magamba az ételt és,ha rámjön a roham éjszaka sem tudok aludni és ki kell menjek teletömni magam. Rettegek magamtol,kérlek segitsetek,mit csináljak,hogy foglaljam el magam mással föleg éjszaka,ha szinte sirni tudnék csak a kaján kattog az agyam?

2018. ápr. 22. 15:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Rengeteg kenyeret ettem ma,vagy 20palacsintát, 1,5üveg lekvárt,csokikrémet,házi pástétomot ,fött tojást,fasirtot és csak zabálnék.. miért nem vagyok már rosszul ennyi ételtöl?
2018. ápr. 22. 15:08
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon sok embernek kevés étel jut, néha szinte semmi. Adj olyanoknak, akiknek szükségük van rá. Vendégelj meg embereket.
2018. ápr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem is volt ilyenben részem (először a koplalás, utána többet ettem; de hánytattam magam, aztán csak simán túlevés/falásrohamok).

Eszel rendesen/eleget napközben? Mert ha nem, akkor teljesen érthető, hogy rádjönnek éjszaka a falásrohamok.

Viszont ha igen:

Nem tudsz mást csinálni, próbálj meg erőt venni magadon, és mással foglalkozni, elterelni a figyelmed. Én azt tapasztaltam hogy a sport/mozgás a leghatékonyabb, vagy ha barátokkal vagy.

Próbáld meg valahogy tudatosítani magadban, hogy nem a kaja "a lényeg", és nem "boldogságforrás"; illetve, hogy amit érzel az nem valós éhség.

Fokozatosan próbáld meg csökkenteni a mennyiséget, ne akarj "egyből leszokni". A legfontosabb, hogy ragaszkodj a rendszeres étkezésekhez(még akkor is ha éppen nem vagy éhes, mert mondjuk éjszaka pont teletömted magad: ne hagyd ki a reggelit.

Ugyanakkor ne próbáld meg "túlszabályozni" magad/koplalni, mert egyrészt úgy nehezebb lesz és újabb falásroham lesz az eredmménye, másrészt könnyen visszaeshetsz az anorexiába.


Sok sikert a "leszokáshoz"!

2018. ápr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincsenek barátaim,senki. Probálom elterelni a figyelmet,fözök,sütök,olvasok,irok,keresztrejtcényt fejtek,de csak a kaján kattogok. És éjszaka a legrosszabb,hogy adsig nem tudok elaludni mig tele nem falom maGaM.
2018. ápr. 22. 18:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez egészségi kérdés, és orvos tud segíteni.
2018. ápr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!