Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen hatásai lehetnek a...

Milyen hatásai lehetnek a túlzott tojás fogyasztásnak?

Figyelt kérdés
Sajnos tojás függőségben szenvedek, egy nap minimum négy-öt tojást megeszek, milyen hatásai lehetnek ennek?
2018. ápr. 27. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmilyen. Azért mást is eszel még?
2018. ápr. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmilyen, egészségedre. Fiam évekig minden reggel 3 tojást evett reggelire, makkegészséges volt.
2018. ápr. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én roquefort sajt függő vagyok, a hónap végén már kenyérre sem telik
2018. ápr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Semmilyen, sok éve minimum annyi tojást eszem, mint te és szerintem kifejezetten kevés, volt idő, amikor vágytam napi 10+ tojásra, csak az egészségtelenül sok fehérje és kalória lett volna nálam (mivel mást is eszem)... De most már bírom ennyivel is :)

Függő nem vagyok, csak szeretem a tojást és nélküle könnyen hiányjelenségeim lennének (illetve nem, mert kutakodnék, mint az őrült :) de azért necces lenne, a tojás rém hasznos).


Van, aki jóval több tojást eszik nálunk és elvan. Persze aki allergiás rá vagy más miatt kavar be neki a tojás, esetleg nem hisz benne, hogy a tojás OK, az ne egye. Én nem tudlak meggyőzni, hisz még tudományos kutatásaim sincsenek meg semmi :)

2018. ápr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Magas koleszterinszint, érelzáródás, plakk, májproblémák a túl sok zsír miatt, magas vérnyomás, rosszabb esetben szívroham.

Persze nem most, hanem 10-20 év folyamatos túlzott fogyasztás után.

2018. ápr. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző, napi 5 tojásban kevés a zsír, 30 gramm, ez alatta van az ember napi minimumának... Én simán napi 200 gramm fölé mentem a zsírral, amikor még nem akartam fogyni (egy ideig akkor is, amikor igen, ennyi nagyon könnyen összejön) :D Évtizedek óta eszek ilyen zsírosan, prímán érzem magam (legalábbis azóta, hogy a szénhidrát nem rengeteg). Nem mindenki érzi jól magát sok cukorral, ez van. Energiának a zsír is kiváló, elhasználjuk és kész (hogy ez a logika miért nem működik a cukorra, nem tudom, de nem teszi. az egyik embernek jó, a másiknak nem, akárcsak a sok zsír).


A koleszterinszintre nem annyira hat a tojás, illetve kinek megjavítja, kinek nem csinál semmit (úgyis gyártunk koleszterint, ha kell, az élelem koleszterinszintje normál esetben csekély hatású az ember koleszterinszintjére), de ilyen rég megdőlt téveszméket hagyjunk is. Aki beteg és rossz neki a tojás, az ne egye.

2018. ápr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!