Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Teljesen megy el az étvágyam....

Teljesen megy el az étvágyam. Ez lehet valami agyi probléma?

Figyelt kérdés
Világéletemben kórosan sovány voltam, bár ennek akkor fiatal koromban megvolt az oka. Bélcsavarodás és vakbélgyulladás. Műtét után nagyon szigorú diétát kaptam egy időre. Azóta persze ezt nem kell betartanom, de soha nem eszem valami sokat. Viszont újabban el tud múlni úgy egy nap, hogy még egy falatot nem ettem, és nem is érzek rá késztetést fejben, hogy ideje lenne valami táplálékhoz jutni. Csak annyit érzek mindennap, hogy a gyomromban vulkánkitörés készülődik, mivel gondolom üres és önmagát emészti fel. Valamint vészesen fogy az energiám, bár egy pár éve szedek nagyon erős vitamin tablettát, úgy néz ki ez valamit segít, vagy legalábbis életben tart. Létezik-e olyan, hogy agyban valami nem funkcionál oda-vissza? Mert laikusként annyit tudok az anatómiáról, hogy a különféle szervek és agy között egy bizonyos kapcsolat áll fenn, és oda-vissza küldik a jelet, ha valami van, legyen az jó vagy rossz. Ha fizikai munkát is végzek, akkor sem jön meg az étvágy. 27/F

2018. ápr. 29. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha leülsz enni sem tudsz? Én évekig kihagytam a reggelit, éhes se voltam, azt mondtam enni se tudnék, ezen szándékosan változtattam úgy, hogy reggel leültem és ettem. Pár nap múlva már éhesen keltem fel. Nem kell erőltetni, csak pár falatot, és hátha alakul közben. Azt írod sovány is vagy, szóval ez így nem jó.
2018. ápr. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak mert hiányzik a késztetés, még nem kéne éhezned. Sokaknál a szomjúság ilyen: nem érzik, nem jut eszükbe, úgyhogy akár riasztást kell beállítaniuk vagy maguk mellett tartaniuk egy palack vizet, hogy lássák és igyanak. Akárhogyan is, de be kell vinned, amire szüksége van a testednek, akkor is, ha jelzés és indíttatás nincs is. Remélhetőleg azért majd az is jön, ha rendszeresen eszel, ha más miatt nem, a megszokás miatt (bár eddig is ettél valamit, nem tudom, miért nem alakult ki ez, de hátha egy erősebb elhatározás és rendezettebb evés többet ér el).
2018. ápr. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek a korábbi válaszolókkal. Attól, hogy nem vagy éhes, még ehetnél.
2018. ápr. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Írass fel a házidokiddal Peritolt. Ettől fogsz tudni enni.
2018. ápr. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha úgy eszem, hogy nincs étvágyam, akkor az eléggé fájdalmas élmény. Na nem úgy szó szerint, mint mikor fizikailag sérül valaki, de nem is tudom megfogalmazni. A nyáltermelődés sem valami aktív, a falat alig csúszik a nyelőcsövemen, és a gyomrom is is fájdogál picit olyankor. Sokáig nálam úgy volt, hogy nem lassan jött meg az étvágyam, hanem hirtelen és nagyon. Tehát megtehettem azt, hogy a nap egy részében semmi, majd tipikusan d.u. 5 körül megjött, és akkor nagyon falánk voltam. Aztán meg éjszaka éjfél körül. Most újabban az éjjeli evés is elmarad, egyszerűen már nem hiányzik. Folyadékbevitelem szerencsére megvan, az jól is esik, ez többnyire tiszta víz, meg napi 2 bögre kávé. Nem tudom kinek mi számít kórosan soványnak, én jelenleg 50-52 kilóval ingadozom 172cm magassággal, de ez már évek óta ennyi. 50 alá nem is mentem az utóbbi 10 évben szerintem.
2018. ápr. 29. 23:41
 6/7 anonim válasza:
Ha nincs kedved dolgozni menni akkor miért mész?
2018. máj. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Talán mert muszáj? Ezt a kérdést nem igazán értem. :D
2018. máj. 24. 02:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!