Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Glutén és laktózérzékenyen...

Glutén és laktózérzékenyen ehetek gyrost rizzsel, öntet és szószok nélkül?

Figyelt kérdés

Elvileg csak hús és rizs zöldséggel. Lehet tőle bajom? Mi lehet benne esetleg ami gondot okozhat?

Gyrososban enném (jó hely, nem a legolcsóbb gagyi kifőzde)


2018. máj. 31. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Ezt komolyan kérdezed? Persze, hogy nem lesz bajod tőle! (Így, ahogy írtad, öntet nélkül.)
2018. máj. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, hogy még öntettel is, vizsgáld magadon a hatást...


"Azt kijelenthetjük, hogy a laktózérzékenyek többsége, kb.: 80%-a minden gond nélkül fogyaszthat joghurtot."


[link]

2018. máj. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A laktózérzékenység mértéke nem azonos mindenkinél még tej esetén sem. Nekem pl. két dl tej vagy kakaó már gondot okoz, ezért laktózmentes tejet szoktam venni; de a kávémhoz adott fél - egy dl még teljesen okés, úgyhogy azt normál tejjel is meg tudom inni.

Házon kívül készített tejberizs, tejbegríz vagy nagyon tejfölös étel fogyasztása előtt pedig laktáz tablettát szoktam bevenni.


A gyrost én is nagyon szeretem, és semmi bajom nem szokott lenni tőle. Egyrészt, mert a joghurtban sokkal kevesebb laktóz van, mint a tejben, másrészt meg a gyroshoz nagyon kis mennyiséget szoktak adni.


Szóval szerintem nyugodtan próbáld ki, nem hinném, hogy problémás lenne.

Ha esetleg mégis, akkor tudni fogod, hogy legközelebb melyik öntetet ne kérd rá.

2018. máj. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A gluténérzékenyek elvileg csak akkor ehetnek ilyesmit, ha elkülőnítve készült. Külön eszközökkel, külön pulton, külön mosogatóval stb. De ezt gluténérzékenyként nyilván tudod.
2018. jún. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Glutén: 2 hete diagnosztizáltak! Még nem nagyon tudom mit-hogyan pontosan azért kérdeztem. Ha abban a konyhában nincs semmi glutén, csak hús és zöldség, akkor miért kell külön konyha?

2018. jún. 1. 09:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert a pitában pl. van búzaszármazék, te okos!
2018. jún. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok pitát enni te nagyon okos, gyros tálról hallottál már?
2018. jún. 1. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!