Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kb mennyi kcal kell a vegetálá...

Kb mennyi kcal kell a vegetáláshoz?

Figyelt kérdés
Ha pl valaki nyaktól lefele béna vagy kómában van. Mennyi energia kell az emésztéshez,vérkeringéshez,szívveréshez,légzéshez,hőháztartáshoz (szobahőmérsékleten,mivel gondolom ha fázik valaki nagyobb az energiaigénye) stb?

2018. jún. 1. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó kérdéseid vannak. Adatokat nem tudok, érdekelne engem is, de nyilván szór. Biztos van, aki 1000 kcal alatt is bőven megoldja ezeket (egyesek normál élettel alig használnak többet és nem is vékonyak!) s van, aki nem. Az se mindegy, hogy 30 vagy 120 kilós a kómába került illető s ebből mennyi az izom, persze ez az idők folyamán változik.


Remélem, van valaki, akit ez annyira érdekelt, hogy kutakodott és tud okosat mondani, mert mérsékelten én is kíváncsi vagyok rá.

2018. jún. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem édesanyám aneszteziológus és egy már leépült izomzatú 70 kilós átlag embernek 600-at mondott,de szerintem az még mindig sok.
2018. jún. 1. 16:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért a 600 kcal nagyon kevés az már rendesen éhezik.


Egy átlag 70 kg 180 cm 50 éves ffi alapanyagcseréje: 1899 kcal.


De te is és az édesanyád is simán ki tudjátok számolni a Harris-bEnedict képlettel

2018. jún. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
S vissza kérdezek szerinted hány kcal-t fogyaszt el egy átlag ember egy átlag nap? vagyis mennyi az energia igénye egy átlag embernek?
2018. jún. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De én most 0 mozgásra vagyok kiváncsi :)
2018. jún. 3. 11:37
 6/7 A kérdező kommentje:

Csak hogy mennyi kell hogy a test fenntartsa magát :)

De mindegy,500-600 közé raktam és a biosztanár elfogadta

2018. jún. 3. 11:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom, hogy 70 kilósan mozgás nélkül, kevés izommal, de nem fekve, hanem fizikailag egészséges gépfüggő emberként üldögélve napi szinten kb. 2000 kcalt igényeltem, alacsony nőként.

Ez nyilván csökkenne fekvéskor (nem sokat), kómában pláne, vesztenék egy kis izmot is, de 1000 kcal alá bajosan mennék egyhamar. Persze az extrapoláció veszélyes művelet, nem tudhatom, de 600 kcal nekem igen kevésnek tűnik. De kórháziak nyilván tudják, hisz táplálniuk kell az efféle betegeket.

2018. jún. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!