Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miert vagyok mindig éhes?

EgyLany132 kérdése:

Miert vagyok mindig éhes?

Figyelt kérdés

Miért vagyok mindig éhes?Heti 4-5-6 járok edzésre nem er semmit mert mindig tele zabalom magam és meg utána is tudnék enni !Mit csináljak hogy ne legyek mindig éhes?

166 cm 60 kg😥 szóval nem vagyok valami vékony

L/15


2018. jún. 11. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
A mozgás miatt vagy éhes meg amiatt, hogy még növésben vagy, a fejlődő szervezetnek kell a tápanyag. Viszont arra figyelj, hogy pl. ne édességgel, cukros üdítőkkel enyhítsd az éhségérzetet, mert ettől csak még éhesebb leszel. Igyál sok vizet, próbáld ki, hogy akkor is iszol csak, amikor azt érzed, hogy éhes vagy, pedig nemrég ettél. A napi ötszöri étkezésre figyelj, reggelire ehetsz többet, tízóraira lehet gyümölcs meg egy kis nasi, ebéd után is ehetsz a délutáni órákban, ha úgy érzed, hogy kell, de a vacsorát semmiképp se hagyd ki és vacsorára egyél a legkevesebbet. Mozogj, amennyi jólesik.
2018. jún. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Első válaszadó :LOL

Második válaszadó :Köszi ^^

2018. jún. 11. 20:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Az étrend nagyban tehet róla sok embernél. Amíg nem tudtam, hogy nekem szénhidrátszegény étrend kell, simán éheztem kalóriatöbbletben. Utána pedig jóllakottan fogytam. De van, aki pont hogy szénhidráttal lakik jól.

Bizonyos ételek előnytelenek, de egyéni, hogy ez kinek mi.

Egy jó, személyre szabott étrend lenne az igazi.


Egyesek a mozgástól is megéheznek, én az enyhe mozgástól pont fordítva, a keményebb edzést pedig nem tudom, mivel utána mindig a nagy étkezésem jön :) De nem kell több étel, mint mozgás nélkül. Sok ilyen ember is van.


Úgyhogy tapasztald ki, mivel laksz jól, hogyan érdemes enned edzés előtt és után, hány étkezés jó neked (sokan 5 étkezéssel csak éhezni tudnak, 3-mal pedig jóllaknak, de van, akinek fordítva van s van, akinek ennél több vagy kevesebb étkezés az ideális, bár én felnőttekről tudom ezt, te pedig azért még fejlődésben vagy).

2018. jún. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!