Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van olyan étel, ami magas...

Van olyan étel, ami magas tápértékű, de kevés "mellékterméke" van?

Figyelt kérdés

Van egy eü.-problémám, ami miatt gondok vannak a széklettartással (záróizomprobléma). Ahhoz, hogy helyt álljak valamennyire az életben, a munkában, amiatt inkább keveset eszem. Ez így nem jó, mert rossz a teljesítményem, mert nem megfelelő mennyiségű tápanyagot veszek magamhoz.

A kérdésem ebből adódik.



2018. jún. 18. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Magvak. Tele van kalóriával, egészséges, és nincs nagyon térfogata.
2018. jún. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
A szalonna is az.
2018. jún. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
A szalonna zsíros, meghajtja...
2018. jún. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Az olajos magvakat tudom én is ajánlani. Fehérje, ásványi anyag és omega zsírsav bomba, nagyon egészséges.
2018. jún. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Ha jól értem, akkor neked olyan étel kellene, amiben sok tápanyag, de kevés rost van. Ebből a szempontból az olajos magvak nem valami jók, elég sok rost van bennük. Én elsősorban a tojást és a húsokat ajánlanám, és gyümölcscentrifugával frissen készített zöldségleveket. Utóbbiakban rengeteg vitamin van és szinte semmi rost, előbbiekből pedig be tudod vinni a fehérjét, zsírt, egyéb vitaminokat.

Zsiradék az olajos magokban is van, ez amúgy nem is baj, mert arra is szükség van, és ha nem túlzott mennyiségben fogyasztja valaki, akkor jó eséllyel mind felszívódik a belekben és nincs "mellékterméke".

Azt tudod, hogy a záróizmot lehet erősíteni? Hosszabb távon ez lenne a jó megoldás.

2018. jún. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem IBS-em van, én is így akartam kezelni magam. Naponta alig ettem kb. 800 kalóriát az is kenyér, cukor, hús volt. Eredmény durva fogyás, majdnem egy év betegszabi totális kimerültség, tápanyaghiány, gyengeség miatt.

Menj el orvoshoz és kérj segítséget. Nekem pl. munkát kellett váltanom, mert messze volt a munkahelyem és sokszor késtem (el kellett menni keresni wct). Fizióterápiával pl. lehet erősíteni az izmokat.

2018. jún. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!