Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan kezdjem el a fogyást? 16/F

Hogyan kezdjem el a fogyást? 16/F

Figyelt kérdés

101kg/187 cm és 29-es testtömegindexem van. Testzsírszázalékom 30%. El akarom kezdeni a fogyást de nem tudom hogyan. Tudom, egészséges táplálozás, sport stb. Ti mit javasolnátok ezekkel kapcsolatban?

Mostani étrendem:

Reggeli: vajaszsömle, gyümölcs

Ebéd: házi készítésű étel: előételnek leves főételnek lecsó, vagy főzelékek (amit kapok)és persze kenyérrel

Uzsonna: zöldség, gyümölcs, csoki vagy ilyesmi..

Vacsora: szalámi, kenyér, zöldség

Megmondaná valaki, hogy ez eggyüttesen hány kalória egy normális napon? Valamint milyen sportággal kezdjek neki? És még valami: 95 kg alá nem nagyon szeretnék fogyni, mert nem akarok olyan nagyon vékony lenni.



2018. jún. 19. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem az első lépés az lenne, hogy búcsúzz el a kenyértől, ha nem szendvicset eszel. Ha fehér kenyeret eszel, néha iktass be barnát is. Lassan szoktasd át magad. Nem tudom mennyire szeretnél drasztikusan változtatni az életmódodon, de nyugodtan írj privátban. :-)
2018. jún. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A reggelit cseréld le 2-3 tojásra, egy szelet sajtra és nyers zöldségekre (pl. paprika, paradicsom, uborka).

Az ebédedben legyen 1-2 szelet hús, kenyeret ne egyél hozzá.

Uzsonnára (ha éhes vagy) egyél egy kis tányér friss gyümölcsöt nyers répával.

A vacsorádban legyen fehérje (sajt, túró, tojás, szalámi, esetleg maradék hús), köretnek zöldség.

A cukros innivalókat, nasikat hanyagold. Ha nagyon kívánsz valami édességet, egyél egy kis étcsokit (minimum 75% kakaótartalmút vegyél), vagy készíts magadnak cukor- és gabonamentes nasit (recepteket találsz a neten).

Bármilyen mozgás, sport jó. Menj sétálni, futni, súlyzózz, biciklizz, lépcsőzz, ússz...

Ha már lementél 95 kilóra, ehetsz valamivel több szénhidrátot, de a mozgást ne hagyd abba.

2018. jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
"Az ebédedben legyen 1-2 szelet hús, kenyeret ne egyél hozzá." Bocsi, azt nem írtam, hogy a leves, lecsó, főzelékek mellé. A levesben ne legyen sok tészta, krumpli, a lecsó se rizses legyen. Gyümölcsleves, krumplifőzelék inkább ne.
2018. jún. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az nem gond, hogy sok s zénhidrátot eszel, az a tipikus, de te jóformán csak azt eszed. Fehérje sokkal több kéne, pl. a reggelidben elhanyagolható mennyiségű van és a többiben se nagyon látok, persze lehet, hogy van, csak nem írtad.


Mennyi kalória? Azt honnan is tudhatnánk? A fenti menüt 1000 és 10000 kcalban is simán össze lehet hozni, mennyiség kérdése.

De első körben ne is pörögj a kalóriákon, számolni nem embernek való, főleg nem 16 évesnek, ha engem kérdezel. Vagyunk, akiknek kell, de nem jó. A te szinteden általában még viszonylag könnyű beindítani a fogyást s fenntartani egy darabig számolás nélkül is, némi odafigyeléssel.


Válts életmódot. Kéne egy jó étrend, ami nem szénhidrát szénhidráttal típusú. Fókuszálj jobban a fehérjére, persze azzal sem jó elszállni. Reggelizhetsz zsemlét (nem reális hirtelen s egyeseknek egyáltalán bármikor a fehérje zöldséggel és zsírral típusú étkezés, amit pl. én preferálok), de valami fehérjét azért tegyél bele, sajt, tojás, hús s nem 2 papírvékony szeletre gondolok, hanem rendes mennyiségre. Zöldség sem árt mellé.


100 kilóról még sok szénhidráttal is lazán fogyhatsz, főleg, ha mozogsz. Úgyhogy nem kell kerülni a gabonát, de a kenyérből azért sokan túl könnyen esznek sokat és nem is feltétlenül laktatja őket jól. De arra megy ki a játék, hogy kalóriadeficitet legyen és bevidd a szükséges tápanyagokat. Amíg ez nincs veszélyben, sokszáz gramm szénhidrátot is ehet az ember - neked persze nincs akkora aktivitásod, keveseknek van, de a lényeg, hogy neked nem úgy kell levinned a szénhidrátot fogyáskor, mint egy 150 centis 50 kilós kislánynak, aki már nem is nő és nem aktív. 70 kilós férfiak is fogynak halomnyi rizs és kenyér, krumpli mellett, ha nem esznek túl sok kalóriát az igényükhöz...

Úgyhogy drasztikus váltás nem kell, de ránézésre elég rossz az étrended ahhoz, hogy komolyabban bele kelljen nyúlni.

2018. jún. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, ha mégis drasztikusan leviszed a szénhidrátot (a köret mindig csak zöldség), akkor viszont sok zsírt kell enned a te kalóriaigényedhez. Ez szerintem túl durva váltás, már csak ezért sem ajánlom.
2018. jún. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szénsavas víz is jó, vagy azt is hanyagoljam?
2018. jún. 19. 13:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Fogyás szempontjából mindegy, de vannak, akik éhesek lesznek a szénsavas víztől. Ha neked nem okoz problémát, szerintem ihatod.
2018. jún. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kenyér nem kell, a többi dolog mehet, de összességében egyél kevesebbet.
2018. júl. 31. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!