Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mekkora bajom lehet még abból...

Dr. Chris kérdése:

Mekkora bajom lehet még abból hogy ennyire sovány vagyok? Mit csináljak ellene?

Figyelt kérdés
46 kg vagyok és 16 éves lány. A magasságom pedig 168 cm. Az orvos azt mondta, hogyha nyár alatt nem leszek 53 kg, akkor kórház lesz a vége. Csakhogy én brutálisan sokat eszek, de tényleg. Sok húst és tejterméket is eszek zöldségek, és gyümölcsök mellett. Viszont fogalmam sincs miért, de valamiért 46 kg körül szoktam lenni, hiába eszek nagyon sokat. Mégis miket egyek? Mit csináljak?

2018. jún. 28. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Gondolom teljes kivizsgalason mar tul vagy. Vagy nem? Lehet rendkivul gyors az anyagcsered, de az eletmod is sokat szamit. Peldaul ha egesz nap rohangalsz, vagy aktivan sportolsz minden nap, akkor is mas a helyzet. Csinald a fogyokura ellentettjet. Egyel sokat, mozogj keveset, bar ezt meg leirni is abszurd :)
2018. jún. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Este egyél és inkább pékárukat , magvas zsemlét vaj-mogyorókrémet rakott-sült burgonyát ,szalámi féléket sajtokat mogyorót ,makarónit pizzát ,diós mákos lekváros metéltet . A felvágottak virslik és a yoghurt tej is magas víztartalmúak semmi több .
2018. jún. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az orvosod idióta.


Én 13 éve örülök, ha már 52 kiló vagyok 170 centihez, pedig eszek egy csomót.

2018. jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2-es, ettől max rosszul lesz, és nem alszik, de hogy hízni nem fog, az is 100% :D


Kérdező, szard le, ezért nem utalhat kórházba, mert kiröhögik. Ha minden értéked normláis, akkor ez van, apám nagyapám 80 évesen is tök sovány volt, apám is az, én is... genetika.


Ismerősöm három gyerek után is 42 kilós nő, szóval :D

2018. jún. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves, 1-es válaszoló. Nem még nem voltam kivizsgáláson... de az is lesz a nyár folyamán.
2018. jún. 28. 10:46
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es válaszoló! Ennek előzménye az volt (amit elfelejtettem leírni), hogy voltam emiatt rosszul voltam. Sokszor fájt a hasam, emiatt...
2018. jún. 28. 10:51
 7/10 anonim ***** válasza:

Pusztán a súlyodtól még nem lesz bajod, ez nem annyira vészesen sovány, vannak, akik cérnavékonyak és nem tudnak hízni, de egészségesek és jól esznek.

Ha a hasad fáj, az más kategória, de valószínűleg nem a soványságtól fáj az sem, ugye...


Simán elképzelhetőnek tartom, hogy tudnál hízni, csak keveset eszel. Gyakori, hogy valakinek rengetegnek tűnik az az étel, amivel épp cswak fenntartja sovány testét s az általad írt ételek amúgyis jobbára kalóriaszegények és sok kell belőlük, ha rendes kalóriabevitelt akarsz. Nem tudom, mennyit mozogsz, de az anyagcseréd is simán lehet szokatlanul gyors, ami mellett igazán sok evés kell a hízáshoz. Persze van, aki konkrétan nem tud zsírban hízni, annak szoktam ajánlani a tömegelést (s mindenki másnak is, az izmok szépek, de ha valaki nem akarja, nem kell, csak egészséges legyen).

Hogy MIT eszel, az annyira sokban nem befolyásolja a hízást, inkább a mennyiség a lényeg (persze egyes ételekből könnyebb sokat enni, de ez is egyéni. van, aki zsíros ételekből könnyen túleszi magát, más azonnal jóllakik vagy rosszul lesz).

2018. jún. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem ártana pár napig használnod valamilyen kalóriaszámlálós oldalt, mégis hány kalória a napi beviteled. Az nagyon szubjektív, hogy szerinted sokat eszel, lehet, hogy összességében nem is olyan sok, vagy nagyon kevés kalória van bennük, még ha napi 3 kg ételt is megeszel. De akár ide is leírhatnád egy tipikus napodat, miket és miből mennyit eszel/iszol.

Tényleg csak ezt a 4 ételcsoportot fogyasztod? Mi az oka? Semmi gabona, olajos magok? Pedig ezek elég jó kalóriabombák tudnak lenni, talán segíthetnek hízni pár kilót.

A hasfájás sok mindentől lehet, akár stressztől is. Ha a vérképed rendben van (ez majd kiderül), és nincs szervi bajod, akkor nem hinném, hogy kórházba küldhet a doki.

2018. jún. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Még eszek gabonaféléket is, de nem jellemző, a tészták nem az én világom. Az olajos magvakat hanyagolom, nem nagyon vagyok oda az olajos dolgokért. Az édességekért pedig egyáltalán nem szeretem, furcsa tudom... ha kell eszek belőlük, de csak úgy semmiképpen sem... :/
2018. jún. 28. 16:26
 10/10 anonim ***** válasza:

Az emésztésed már neked is kátyúban van.

Egyébként a súlyoddal nem kell foglalkozni! Inkább nézz körül magad körül, és vedd észre, hogy valamit még is rosszul csinálsz. Talán nem rágod meg az ételt eléggé! Nagyon sok tartósított, kálisós ételt fogyasztasz.

2018. jún. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!