Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire káros az egészségre...

Mennyire káros az egészségre ha tele eszem magam? (hosszú kifejtés lent)

Figyelt kérdés
16 éves vagyok 170cm és 47 kg. Karácsonykor még 53 kg voltam de aztán elkezdtem figyelni arra, hogy mit eszek és vegetáriánus is lettem. És ugye nem ettem húst, és nagyon bűntudatom volt, ha bármilyen állati eredetű terméket is fogyasztottam. A barátaim, tanáraim sőt még a suliban a büfés néni is elkezdett aggódni értem, hogy hogyan nézek ki, pedig én egyáltalán nem éreztem magamat olyan nagyon vékonynak vagy ilyenek, mert ettem eleget. Például reggelire zabkását gyömölccsel vagy turmixot, a suliba egy almát, és ebédre meg vacsira vagy valamilyen párolt zöldséget vagy salátát. Eggyáltalán nem éreztem magamat éhesnek és mellette folyamatosan mozogtam is. De vége lett a sulinak és jött a nyár, és ugye csak itthon vagyok legtöbbször és néha azt érzem, hogy ennem kell és leülök és egyszerre megeszek mindent amit itthon találok. Ma is ettem bagettet, zöldborsólevest, popcornt, nápolyit, csokis kekszert, tésztát, joghurtot és zsemlét egymás után egyszerre. És miközben eszem egyszerűen nem érzem úgy, hogy igazán jóllaknék de a nagy zabálások után egy órával teljesen felpuffadok és hányingerem lesz és akkora kajakómám, hogy alig írom ki. Na és a kisregény után, csak az a kérdésem, hogy ez az egészségemre nagyon káros-e? Mert kívánja a szervezetem az ételt, és ezt értem és nem félek, hogy meghízom-e vagy ilyenek, csak nem akarom, hogy ezek az éhséghullámok tönkretegyék a testem.

2018. jún. 29. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Mivel eddig koplaltál, persze, hogy kivagy éhezve.


Egy tál zabkésa, egy alma meg két tál saláta NEM elég egész napra, főleg, hogy tanulsz, mész, mozogsz...


Amúgy igen, vissza fogsz hízni, kezdjél el NORMÁLISAN enni, és mozogni.

2018. jún. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Újra
2018. jún. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Előző vagyok, véletlenül elküldtem.

Szóval újra egészségesen kell étkezned, de semmiképpen ne zabálj kérlek, ez ugyanannyira egészségtelen mint a koplalás, meg majd ha már visszaszedted a kilókat nem tudsz leállni! Szóval nézd meg, hogy milyen tápanyagra van szükséged, vigyél be minden vitamint stb., és még ha úgy érzed nem vagy tele akkor is állj le, ha tudod, hogy már ettél eleget.

2018. jún. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Több fehérjét kell bevinned, mert így sok esz a szénhidrát beviteled, és meghízol. A fehérjét túróból, tojásból, és a legjobban tömítő húsból tudod fedezni.
2018. jún. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Az agyad azt hiszi éhezés van, így megpróbál minél több táplálékhoz juttatni, hogy elraktározzon magának. Én is végigmentem ezen és sajnos meg is lettek a következményei: elhíztam.

Amit tanácsolni tudok, hogy próbáld meg magadban tudatosítani a dolgot. Ajánlom a kalóriabázis nevű oldalt, ahova fel tudod írni mennyit is eszel. Egyél annyit, amennyire szükséged van, igyekezz szépen elosztani a napodban. A fennmaradó időben keress valami elfoglaltságot. Keress izgi könyveket, sorozatokat. Tanulj valami újat, rajzolj, sportolj. Beszélj össze a barátaiddal és foglald le magad. Sok sikert! :)

2018. júl. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nagy különbség van aközött, hogy vegetáriánus vagy, vagy csak egyszerűen nem eszel húst és egyebeket... Ha kizársz teljes ételcsoportokat, de nem figyelsz oda, hogy a kieső fontos tápanyagokat, vitaminokat bevidd, az egyenes út a tápanyaghiányhoz, amitől előbb-utóbb nagyon beteg leszel.

Annak nem sok értelme van, hogy összeeszel mindenféle ételt, ha szinte nulla fehérje és esszenciális zsírsav van bennük, a vitamin- és ásványi anyag bevitelről nem is beszélve.

Ha ennyire tájékozatlan vagy a vegetáriánus/vegán étrenddel kapcsolatban, sokkal jobban jársz, ha eszel húst és tojást is. Főleg, mivel a BMI-d alapján kórosan sovány vagy. Először szedj fel pár kilót, aztán gondolkodj a vegaságon, de olvass utána alaposan, mielőtt megint hülyeséget csinálsz. De még jobb lenne, ha várnál még vele pár évet, mert most még fejlődik a szervezeted, és sok tápanyagra van szüksége.

2018. júl. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ne félj a hízástól! Hidd el, nem jó gebének lenni. Én a 165 cm-mel és 45 kg-mal is úgy nézek ki mint aki nem eszik, pedig már végre beindult a hízásom. Szóval egyél rendesen és pótold a fehérjét növényi eredetű ételekkel.
2018. júl. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

koszonom az eddigi valaszokat de en nem ezt kerdeztem :)

nem attol felek hogy meghizok csak az volt a kerdesem altalanossagba a szervezetre milyen hatasa van ha valaki hirtelen sokat eszik es kepbe vagyok a vegetarianussaggal es a vegansaggal is es potlom a feherjet

2018. júl. 3. 22:20
 9/10 anonim ***** válasza:

6. vagyok.

"altalanossagba a szervezetre milyen hatasa van ha valaki hirtelen sokat eszik"

A választ már leírtad: "nem érzem úgy, hogy igazán jóllaknék de a nagy zabálások után egy órával teljesen felpuffadok és hányingerem lesz és akkora kajakómám, hogy alig írom ki"

Ebből szerintem kiderül, hogy amit csinálsz, nincs jó hatással az egészségedre, főleg azért, mert válogatás nélkül minden vackot összeeszel. A hosszas koplalás (és fehérjeszegény étrend) következménye, hogy kevesebb gyomorsav, epe és emésztőenzim termelődik, így nehezebben birkózik meg a szervezeted az egyszerre megevett nagy mennyiségű étellel. Ezt úgy tudod kivédeni, ha kisebb adagokat eszel naponta többször, és fokozatosan szoktatod magad hozzá az egyre nagyobb adagokhoz. Lassabban egyél, és néha állj meg, figyeld magad, hogy észrevedd, mikor elég. A falásrohamoknak pedig úgy tudsz ellenállni, ha nem várod meg, amíg NAGYON éhes leszel, és ha az ételeidben van elég hasznos tápanyag (fehérje, zsír, vitaminok stb.), és minél kevesebb a cukor, finomított szénhidrát. Tehát amiket felsoroltál, abból a borsóleves és a joghurt volt valamirevaló étel (de még ezekből se juthattál elég fehérjéhez). A többiből is ehetsz, de ne egyszerre egy csomót, és ne normális ételek HELYETT.

Szoktasd magad hozzá, hogy rendszeresen eszel (reggeli, ebéd, vacsora, közöttük kisebb étkezések).

(A kisebb adagok nem azt jelentik, hogy megint elkezdd méregetni az adagokat, hanem azt, hogy óvatosan egyél, és csak annyit, amennyi jólesik és nem okoz puffadást, hasfájást, hányingert, kajakómát. Utóbbi tipikus tünete annak, hogy túlterhelted az emésztésedet túl sok vagy nem megfelelő, nehezen emészthető ételekkel.)

2018. júl. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Edzz és egyél normálisan
2018. aug. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!